Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza misja A400M

Lotnictwo wojskowe, 03 stycznia 2014

Wojska lotnicze Francji wysłały do Mali najnowszy samolot transportowy A400M Atlas.

A400M wojsk lotniczych Francji po lądowaniu w Mali

A400M należący do Armee de l’Air (wojsk lotniczych Francji), wystartował do pierwszej misji z macierzystej bazy BA123 Orléans-Bricy 29 grudnia o godz. 10:30. Po 6 h 40 min lotu Atlas wylądował w porcie lotniczym Bamako.

Rząd w Paryżu wysłał do Mali, jako wsparcie operacji Serval, drugi z posiadanych na stanie A400M (MSN 8, Oblot drugiego seryjnego A400M, 2013-06-10), noszący cywilne znaki rejestracyjne F-RBAB. W ładowni samolotu znajdowały się 22 t wyposażenia. Zabrano także przedstawicieli mediów, którzy relacjonowali przebieg całego wydarzenia.

W ładowni samolotu przetransportowano 22 t wyposażenia dla jednostek biorących udział w operacji Serval

Lot został zaplanowany niezwykle starannie. Byliśmy przygotowani na wszelkie ewentualności – powiedział dowódca misji ppłk Creuset. Przed wylotem do Mali załoga wykonała w symulatorze przeloty w warunkach afrykańskich.

Pamiątkowe zdjęcie ministra Jean-Yves Le Driana wśród francuskich żołnierzy, pod skrzydłem Atlasa / Zdjęcia: MO Francji

31 grudnia Atlas F-RBAB powrócił do Mali. Tym razem na jego pokładzie podróżował minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian, który złożył wizytę oddziałom francuskim stacjonującym w Gao (2 tysiące godzin Harfangów nad Mali, 2013-09-08). 1 stycznia minister powrócił do Francji, także używając A400M jako środka komunikacji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.