Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Droga startowa dla A400M

Lotnictwo wojskowe, 14 maja 2014

Transportowiec A400M wykonał lądowanie na drodze startowej, przygotowanej przez saperów.

A400M ląduje na lotnisku Vouziers-Séchault

W ramach wojskowych prób certyfikacyjnych, jeden z samolotów transportowych A400M Altas (VBCI w ładowni A400M, 2014-04-28), należący do Armee de l’Air (wojsk lotniczych Francji) wykonał lądowanie na lotnisku Vouziers-Séchault, w północno-wschodniej Francji. Co najważniejsze, nawierzchnia drogi startowej została wcześniej doraźnie przygotowana przez saperów z 25e Régiment du Génie de l'Air (25. pułku saperów). Podobne zadanie zrealizowano 31 grudnia ub. r. w malijskim Gao (Pierwsza misja A400M, 2014-01-03).

Saperzy z 25 RGA przygotowują nawierzchnię drogi startowej / Zdjęcia: MO Francji

Operacja została przeprowadzona 29 kwietnia, w ramach brytyjsko-francuskich ćwiczeń. Obserwowali ją żołnierze 12 (Air Suport) Engineer Group British Army (wojsk lądowych W. Brytanii).

25 RGA jest jednostką podległą wojskom lądowym. Jednak jego żołnierze stacjonują na co dzień w bazach Armee de l’Air, wspierając działania ekspedycyjne lotnictwa. Specjalizują się oni w ocenie, naprawach i utrzymaniu dróg startowych i infrastruktury portów lotniczych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.