Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

VBCI w ładowni A400M

Lotnictwo wojskowe, 28 kwietnia 2014

Francuzi przeprowadzili próby załadunku kto VBCI na pokład samolotu A400M.

Kto VBCI wjeżdża do ładowni transportowca A400M / Zdjęcie: MO Francji

W ramach wprowadzania do służby w Armee de l’Air (wojskach lotniczych Francji) nowego typu – samolotu transportowego A400M Atlas, przeprowadzono próby załadunku na jego pokład kołowego transportera opancerzonegoVBCI (Véhicule Blindé de Combat d'Infanterie,Wsparcie techniczne VBCI, 2014-04-09). Miejscem ich realizacji była baza Clermont-Ferrand.

Do prób użyto jednego z pojazdów wchodzących w skład miejscowego 92. pułku piechoty oraz pierwszego seryjnego A400M, noszącego imię własne Ville d’Orléans (Pierwszy Atlas w wojsku, 2013-08-03). Zadanie realizował personel Armee de l’Air z bazy lotniczej BA 123 Orléans-Bricy Commandant Charles Paoli i Multinational Entry into Service Team (MEST),odpowiedzialnego za wdrożenie Atlasów do eksploatacji w siłach zbrojnych europejskich użytkowników.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.