Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna dostawa peruwiańskich Mi-171Sz

Lotnictwo wojskowe, 29 grudnia 2014

W listopadzie i w grudniu koncern Wiertolioty Rossiji zrealizował zamówienie na dostawę 8 nowych śmigłowców wielozadaniowych Mi-171Sz-P, przeznaczonych dla wojsk lotniczych Peru.

Obecnie wojska lotnicze Peru dysponują 8 śmigłowcami Mi-171Sz-P / Zdjęcie: MO Peru

Ceremonia odbioru wiropłatów odbyła się w bazie Fuerza Aérea del Perú (FAP, wojsk lotniczych Peru) Callao, z udziałem prezydenta kraju, Ollanta Humala Tasso i ministra obrony Pedro Cateriano Bellido, a także licznych oficjeli. Jak podkreślił w swoim przemówieniu prezydent Tasso, pod względem liczby posiadanych śmigłowców transportowych, siły zbrojne Peru są trzecią potęgą w Ameryce Pd.

Natomiast minister Bellido dodał, iż zwiększenie floty rosyjskich wiropłatów umożliwi polepszenie zdolności bojowych FAP i ponowne uruchomienie niektórych odległych baz i posterunków granicznych. Płk Omar Gonzales przypomniał, że Mi-171Sz-P mają zespół napędowy umożliwiający im operowanie na dużych wysokościach w niedostępnych rejonach Andów.

Dzięki pozyskaniu Mi-171Sz-P możliwe będzie też dostarczanie pomocy humanitarnej mieszkańcom Amazonii. Śmigłowce posłużą także do prowadzenia operacji antynarkotykowych i antyterrorystycznych na rzekach Apurimac, Ene i Mantaro oraz wykrywania przypadków nielegalnej eksploracji złóż naturalnych.

W trakcie ceremonii nowo dostarczone śmigłowce wykonywały loty pokazowe z zaproszonymi gośćmi. Prezydent Tasso także odbył 30-minutowy lot na pokładzie Mi-171Sz-P.

Kontrakt na dostawę 24 śmigłowców Mi-171Sz-P dla Peru został podpisany w grudniu 2013. Latem rząd w Limie zamówił kolejnych 8 wiropłatów tego typu (Pierwsze Mi-171Sz-P dla Peru, 2014-12-02). Dotychczas producent dostarczył 8 śmigłowców. Pozostałe trafią do jednostek FAP w 2015. Ich załogi przeszły szkolenie w ośrodku w zakładach w Ułan-Ude.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra