Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Peru zamawia 24 Mi-171

Lotnictwo wojskowe, 23 grudnia 2013

Ministerstwo Obrony Peru zamówiło 24 śmigłowce transportowe Mi-171Sz.

Obecnie wojska lotnicze Peru mają na stanie 6 śmigłowców Mi-171Sz / Zdjęcie: MWZ im. Mila

Kilka dni temu peruwiański resort obrony zakończył z Rosjanami negocjacje w sprawie zakupu 24 śmigłowców Mi-171Sz. Wartość umowy nie została podana do publicznej wiadomości. Wcześniej szacowano ją na ok. 407 mln USD (1,238 mld PLN) (Kolejne rosyjskie śmigłowce dla Peru?, 2013-04-02). Wcześniej Peru nabyło 2 uderzeniowe Mi-35P i 6 transportowych Mi-171Sz (Dostawa Mi-171Sz dla Peru, 2011-05-11).

Według oficjalnych informacji Ministerstwa Obrony Peru, nowo zakupione wiropłaty, w wersji Mi-171Sz-P, będą przystosowane do operowania na dużych wysokościach, w górach. Pozwoli to na użycie ich do operacji przeciwko przemytnikom narkotyków i terrorystom w dolinach rzekApurímac, Ene i Montano­. Pierwszy Mi-171Sz-P ma dotrzeć do Peru w 2. połowie 2014. Dostawy zakończą się w 2015.

Na mocy porozumienia Rosjanie dostarczą także symulator lotu i odpowiednie wyposażenie, umożliwiające szkolenie peruwiańskich pilotów w kraju. Co więcej, w Peru utworzone zostanie także regionalne centrum napraw i obsługi śmigłowców z rodziny Mi-8. Rosjanie zobowiązali się do przekazania niezbędnych technologii i przeszkolenia kadry technicznej. Otwarcie centrum planowane jest w 1. kw. 2016. Natomiast w 2018 ma ono zajmować się także przeglądami strukturalnymi wiropłatów. Dzięki temu Peruwiańczycy będą mogli świadczyć usługi innym krajom Ameryki Pd., eksploatującymi rosyjskie śmigłowce (Ekwadorski Mi-171 ostrzelany, 2013-10-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra