Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Hiszpańskie Eurofightery w Amari

Lotnictwo wojskowe, 31 grudnia 2014

Do estońskiej bazy przybyły hiszpańskie Eurofightery. Jest to kolejny kontyngent operujący w ramach misji Baltic Air Policing.

Pierwsza para hiszpańskich Eurofighterów po lądowaniu w Ämari / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Wczoraj do bazy Ämari w Estonii dotarła druga para samolotów wielozadaniowych Eurofighter ze składu 11. Ala (skrzydła) Ejército del Aire (wojsk lotniczych Hiszpanii). Pierwsza para, wraz z transportowcem T.17-3 (Boeing 707-368C), na pokładzie którego przerzucono wyposażenie i personel wchodzący w skład kontyngentu, przyleciała do estońskiej bazy z Morón de la Frontera dzień wcześniej.

Hiszpański kontyngent liczy 114 oficerów i żołnierzy. 2 stycznia oficjalnie przejmą oni obowiązki od kolegów z Taktische Luftwaffengeschwader 74 wojsk lotniczych Niemiec, także wyposażonych w Eurofightery. Nasi zachodni sąsiedzi przebywają w Ämari od września br.

Poprzednio hiszpańscy lotnicy strzegli przestrzeni powietrznej Estonii, Litwy i Łotwy jesienią 2006. Wówczas w Szawlach stacjonowały Mirage F1M. Obecnie Hiszpanie będą wspierać kontyngenty z Polski i Włoch (Włosi przylecieli do Szawli, 2014-12-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.