Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Włosi przylecieli do Szawli

Lotnictwo wojskowe, 29 grudnia 2014

W litewskiej bazie Szawle wylądowały dziś samoloty Eurofighter wojsk lotniczych Włoch. Pojutrze rozpoczną one oficjalnie patrolowanie przestrzeni państw bałtyckich. 

Włosi wysłali na Litwę 4 Eurofightery ze składu 4. Stormo z bazy Grosetto / Zdjęcie: MO Litwy

Dziś do bazy lotniczej Szawle (Šiauliai) na Litwie przybyła czwórka samolotów wielozadaniowych Eurofighter ze składu Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch). W przelocie towarzyszył im także wielozadaniowy samolot transportowo-tankujący KC-767, na pokładzie którego przewieziono personel obsługowy i zabezpieczenia oraz wszelkie niezbędne urządzenia i wyposażenie.

Zadaniem włoskich lotników będzie ochrona przestrzeni powietrznej Estonii, Litwy i Łotwy w ramach NATO-wskiej misji Baltic Air Policing (Większa aktywność WWS, 2014-10-31). Jest to ich debiut w tej roli. Oficjalne przejęcie obowiązków od kontyngentu portugalskiego odbędzie się 31 grudnia.

Razem z Włochami dyżur pełnić będą lotnicy Sił Powietrznych. Tym razem w Szawlach pojawią się samoloty MiG-29 z 23. BLT z Mińska Mazowieckiego (25 lat służby polskich MiG-29, 2014-11-21). Natomiast do estońskiej bazy Ämari przybędą hiszpańskie Eurofightery, które zluzują niemieckie samoloty tego typu. Dodatkowo od początku 2015 w 22. BTL w Królewie Malborskim stacjonować będą belgijskie F-16 zamiast holenderskich.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.