Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowy sierpień na Lotnisku Chopina

Lotnictwo cywilne, 05 września 2013

W sierpniu br. na Lotnisku Chopina odprawiono ponad 1,1 mln osób. To o 27% więcej niż w sierpniu 2012 i kolejny miesięczny rekord w historii warszawskiego portu.

Zdjęcie: Lotnisko Chopina

Warto wspomnieć, że nigdy wcześniej nie było jeszcze tak dobrego sierpnia w historii Lotniska Chopina. Po raz pierwszy udało się przekroczyć w tym miesiącu 1 mln odprawionych pasażerów. Dotychczas najwięcej – 978 tys. – było ich w sierpniu 2011.

Obecny rekord – 1, 165 mln podróżnych – jest efektem dobrych wyników tanich linii lotniczych operujących w Warszawie – Ryanaira i WizzAira. Niestety, ich obecność na Okęciu spowodowana została problemami drugiego stołecznego portu – Modlina (Wizz Air nie wraca do Modlina, 2013-07-17, Ryanair na Okęciu do października, 2013-07-24).

Uwagę zwracają także wyniki nowych przewoźników, obecnych na Lotnisku Chopina od sezonu zimowego 2012/13. Od początku roku airberlin obsłużyły w Warszawie 48,5 tys. pasażerów, Emirates – 87 tys., Qatar Airways – 51 tys., a Aegean Airlines – 23,2 tys. osób.

Ogółem od początku br. na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało łącznie ponad 7,3 mln podróżnych. Jest to o 9,1% więcej niż w ciągu 8 miesięcy 2012. Co ciekawe, odnotowano 17,4-% wzrost ruchu międzynarodowego, do ponad 6,6 mln osób, a jednocześnie spadek ruchu krajowego aż o 33,4%, do 736 tys. pasażerów. W ruchu czarterowym od początku br. obsłużono 932 tys. osób, czyli o 7,1% mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.