Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpanie ponownie w Iraku

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 27 stycznia 2015

Pierwsi hiszpańscy instruktorzy wojskowi są już w Iraku. Będą szkolić irackich komandosów i żołnierzy wojsk lądowych.

Pierwsza grupa hiszpańskich instruktorów wojskowych dotarła do Iraku w minionym tygodniu. Wcześniej nad Eufrat wysłano 6 żołnierzy, których zadaniem było przygotowanie zaplecza infrastrukturalnego misji / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Grupa 30 Hiszpanów dotarła do Iraku w minionym tygodniu. Przetransportowano ich z Base Aérea de Torrejón de Ardoz na pokładzie Airbusa A310-304 wydzielonego ze składu 45 Grupo del Ejército del Aire.

Wojskowi podporządkowani są na co dzień Mando de Operaciones Especiales z Alicante na południowym wschodzie Hiszpanii. Zadaniem instruktorów jest zorganizowanie i przeprowadzenie pierwszych szkoleń żołnierzy irackich wojsk lądowych i jednostek specjalnych.

Hiszpański kontyngent będzie liczył ogółem ok. 300 osób, stacjonujących m.in. w Besmaya Combat Training Center. Wojskowi będą mieli do dyspozycji ok. 20 samochodów terenowych RG-31 Mk5E. Budżet hiszpańskiej misji szacowany jest na 35 mln euro (147 mln zł).

Zgodę na rozpoczęcie operacji szkoleniowej wydał jesienią 2014 hiszpański parlament (Hiszpanie wracają do Iraku, 2014-10-23). Hiszpanie wracają do Iraku po 10 latach nieobecności. Wycofali się w 2004, po decyzji świeżo zaprzysiężonego rządu José Luisa Rodrígueza Zapatero, w reakcji na zamachy terrorystyczne w Madrycie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.