Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hiszpańskie Patrioty w Turcji

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 19 września 2014

Hiszpania wyśle do Turcji 130 żołnierzy i baterię systemu przeciwlotniczego / przeciwrakietowego Patriot, zastępując wycofywany kontyngent wojskowy Holandii.

W styczniu 2015, służbę w Turcji rozpocznie grupa 130 hiszpańskich żołnierzy obsługujących i ochraniających 6 wyrzutni systemu przeciwlotniczego Patriot, odkupionych w 2004 od Niemiec za około 60 mln euro (251 mln zł), a na co dzień podporządkowanych Regimiento de Artilleria Antiaerea N 74, stacjonującemu w Sewilli / Zdjęcie: MO Hiszpanii

W styczniu misję w Turcji rozpocznie grupa 130 hiszpańskich żołnierzy, obsługujących i ochraniających 6 wyrzutni systemu Patriot. Hiszpanie zastąpią na miejscu wojskowych z Holandii, którzy po 2 latach służby na turecko-syryjskim pograniczu, na początku 2015 wycofają się do kraju. Holenderskie władze postanowiły odwołać swój kontyngent ze względu na zbyt duże koszty operacji oraz potrzebę przeprowadzenia remontu i częściowej modernizacji własnych zestawów przeciwlotniczych (Holandia kończy misję w Turcji, 2014-08-26).

Hiszpanie uzupełnią na południu Turcji kontyngenty wojskowe USA i Niemiec. Ich zadaniem będzie ochrona tureckiego terytorium przed ewentualnym ostrzałem rakietowym lub bombardowaniem od strony pogrążonej w 3,5-letniej wojnie domowej Syrii (Trzy miliony Syryjczyków uciekło z kraju, 2014-09-01).

Według ministra obrony Hiszpanii, Pedro Morenésa, wysyłając żołnierzy do Turcji, Madryt wypełnia przyjęte zobowiązania sojusznicze. Warto jednak zauważyć, że decydując się na taki krok, Hiszpanie zrzucają też z siebie ciężar oczekiwań pozostałych państw NATO związanych z ewentualnym zaangażowaniem wojskowym w walkę z bojówkami Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii, czego władze wolałyby uniknąć ze względu na możliwą negatywną reakcję hiszpańskiej ulicy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.