Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Malta odbiera pierwszy AW139

Lotnictwo wojskowe, 08 sierpnia 2014

Siły zbrojne Malty oficjalnie odebrały pierwszy śmigłowiec AgustaWestland AW139.

Nowy śmigłowiec będzie używany przez skrzydło lotnicze sił zbrojnych Malty. Wiropłat został przekazany w czerwcu br. Środowa uroczystość stanowiła oficjalne potwierdzenie odbioru śmigłowca / Zdjęcie: MO Malty

Oficjalna uroczystość przekazania śmigłowca odbyła się w środę. Wiropłat jest pierwszym z dwóch zamówionych do tej pory przez Maltę (Malta zamawia kolejny AW139, 2014-04-12). Dostawa drugiego spodziewana jest w grudniu br. Warto podkreślić, że pierwotne porozumienie z lipca 2013 zawierało opcję na dwa dodatkowe AW139, a także zakładało pozyskanie zintegrowanego pakietu wsparcia logistycznego i przeszkolenie 10 pilotów, w tym 4 od podstaw, i 20 członków personelu technicznego.

Maltańskie wiropłaty są nabywane w ramach Europejskiego Funduszu Granic Zewnętrznych. Maltańczycy od lat współpracują m.in. z marynarką wojenną i strażą wybrzeża Włoch, starając się ograniczyć napływ nielegalnych imigrantów z Afryki do Europy (Włochów problem z imigrantami, 2014-04-15). Z wagi problemu zdają sobie także sprawę władze Hiszpanii. Dlatego w ostatnich tygodniach postanowiły one wzmocnić jednostki Guardia Civil, zakupując u rodzimego Astilleros Gondán z Vegadeo w północnej Asturii dwa dodatkowe kutry patrolowe (Patrolowce dla Guardia Civil, 2014-07-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.