Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arkia kupują A330neo

Lotnictwo cywilne, 18 lutego 2015

Izraelskie linie lotnicze Arkia podpisały porozumienie o zakupie nowych Airbusów.

A330-900neo będą drugim, po A321neo, typem dostarczonym liniom Arkia przez koncern z Tuluzy / Rysunek: Airbus

Towarzystwo Arkia z Izraela zobowiązało się do nabycia maksymalnie 4 samolotów szerokokadłubowych Airbus A330-900neo (Oblot 242-tonowego A330, 2015-01-13). Po ich dostarczeniu przewoźnik stanie się pierwszym w kraju i w regionie użytkownikiem tego typu.

Arkia to drugie pod względem wielkości linie lotnicze Izraela. Siatka połączeń towarzystwa obejmuje destynacje w kraju oraz do miast Europy Zachodniej i w rejonie Morza Śródziemnego.

Obecnie flota przewoźnika składa się z pary Boeingów 757-300, pięciu ATR 72-500 i pojedynczych Embraerów 190 i 195. Arkia oczekuje na dostawę 4 Boeingów 787-9 i 4 Airbusów A321neo, zamówionych w 2012 (Farnborough: Zamówienia Airbusa i Boeinga, 2012-07-13). Jak twierdzi koncern z Tuluzy, dzięki unifikacji szkolenia, piloci tych ostatnich będą mogli bez problemu przesiąść się do kabin A330neo, a personel techniczny realizować obsługę samolotów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.