Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylia uzupełnia obronę powietrzną

Wojska lądowe, 24 lutego 2015

Wojska lądowe Brazylii odbiorą w marcu ostatnie elementy przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych RBS 70.

W marcu do Brazylii trafią ostatnie elementy przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych RBS 70

Na początku 2014 Exército Brasileiro (wojska lądowe Brazylii) zamówiły od szwedzkiego Saaba 16 wyrzutni RBS 70 i nieokreśloną liczbę pocisków rakietowych Mk II oraz pakiet wyposażenia i materiały szkoleniowe (Brazylia zamawia RBS 70, 2014-01-02). Wartość umowy wyniosła 28 mln BRL (35,8 mln zł). Sprzęt zakupiono m.in. z myślą o ochronie organizowanych przez Brazylię międzynarodowych imprez sportowych.

W marcu Brazylia odbierze ostatnią partię zamówionego sprzętu, w tym zestawy noktowizyjne, materiały szkoleniowe i pakiet części zamiennych. Delegacja dowództwa Exército Brasileiro wyjechała już do Szwecji, gdzie dokona odbioru technicznego wyposażenia.

Z kolei latem wojska lądowe odbiorą ostatnie egzemplarze samobieżnych przeciwlotniczych zestawów artyleryjskich Gepard 1A2 pochodzących z zapasów magazynowych wojsk lądowych Niemiec / Zdjęcia: MO Brazylii

Co ciekawe, dostawy wyrzutni i pocisków rakietowych zrealizowano w 2014. Sprzęt trafił do Brazylii w marcu i listopadzie. Uzbrojenia użyto m.in. do ochrony zeszłorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Na czas Igrzysk Olimpijskich w 2016 zestawy przeciwlotnicze zostaną rozmieszczone m.in. wokół Rio de Janeiro.

Warto przypomnieć, że poza RBS 70 wojska lądowe Brazylii oczekują też ostatniej transzy samobieżnych przeciwlotniczych zestawów artyleryjskich Gepard 1A2. W maju 2013 Brasilia pozyskała 36 pojazdów pochodzących z zapasów magazynowych wojsk lądowych Niemiec. Ostatnia partia 13 zestawów trafi do odbiorcy w lipcu br. (Brazylijskie Gepardy już w służbie, 2013-06-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.