Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zgoda na Pancyry dla Brazylii

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 21 lutego 2013

Wczoraj, w czasie wizyty premiera Dimitrija Miedwiedjewa w Brazylii, prezydent tego kraju, pani Dilma Rousseff wydała zgodę na zakup zestawów przeciwlotniczych Pancyr-S1 i Igła. Podpisano wstępną umowę w tej sprawie.

Pancyr-S1 w położeniu marszowym, na podwoziu Kamaz 6560. System przy pomocy pocisków rodziny 57E6 jest w stanie niszczyć cele powietrzne na dystansach do 20 km. Skuteczny zasięg armat 2A38M szacowany jest na ok. 2,5 km / Zdjęcie: Witalij Kuźmin

Wstępne, oficjalne rozmowy w sprawie zakupu systemów przeciwlotniczych z Rosji przeprowadzono w grudniu 2012 w Moskwie, w czasie wizyty prezydent Rousseff i ministra obrony, Celso Amorima. Wczorajsza rewizyta premiera Miedwiedjewa potwierdziła zainteresowanie Brazylii zakupem trzech baterii zestawów Pancyr-S1 (Pancyr-S zestrzelił pocisk manewrujący, 2012-10-20) oraz dwóch baterii wyrzutni bardzo bliskiego zasięgu Igła (4 mld USD pożyczki dla Wenezueli, 2010-12-01; Więcej Kornetów i Igieł dla Jordanii?, 2008-02-12).

Decyzja głowy brazylijskiego państwa pozwoliła na podpisanie – jeszcze tego samego dnia – wstępnej umowy przez szefa sztabu sił zbrojnych gen. Jose Carlosa De Nardi oraz szefa federalnej służby ds. współpracy wojskowo-technicznej, Aleksandra Fomina. Przewiduje ona przeprowadzenie szczegółowych negocjacji i podpisanie finalnego porozumienia w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy. Brazylijczycy chcą przy tym pełnego transferu technologii i zakładają wykorzystanie własnych podzespołów, w tym np. pojazdów-nośników. Konkretne rozwiązania dotyczące tej ostatniej kwestii będą jednak zależały od wyników dwustronnych rozmów.

Zakłada się, że pierwsze dostawy zostaną zrealizowane w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy. Strony nie ujawniły żadnych innych szczegółów, w tym szacowanej wstępnie wartości porozumienia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra