Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy seryjny QF-16 w Tyndall

Lotnictwo wojskowe, 23 marca 2015

Pierwszy myśliwiec F-16 przebudowany na cel latający QF-16 w wersji seryjnej wylądował w bazie Tyndall. Pierwsza partia ma obejmować 13 celów tego typu.

Pierwszy produkcyjny QF-16 (QF007) po wylądowaniu w bazie Tyndall / Zdjęcie: USAF

Pierwszy cel latający QF-16 zbudowany w wersji produkcyjnej (QF-007) wylądował 11 marca bazie US Air Force Tyndall. Wejdzie w skład 82nd Aerial Targets Squadron, części 53rd Wing z dowództwem w bazie Eglin. Pierwsza partia produkcyjna (Lot 1) celów latających nowego typu ma liczyć 13 samolotów. Mają zastępować w użyciu całkowicie przestarzałe QF-4.

Boeing, który w zespole m.in. z BAE Systems, odpowiada za przebudowę myśliwców F-16 na cele latające, realizuje ten program od 5 lat. Pierwszy prototypowy cel został oblatany 19 października 2012 (Pierwszy QF-16 dla USAF, 2012-11-22). W sumie zbudowano 6 przedseryjnych QF-16. Ich testy trwały kilkanaście miesięcy. Dopiero po ich zakończeniu przyjęto ostateczną konfigurację modyfikacji. Dostawy seryjnych QF-16 miały rozpocząć się w ubiegłym roku, ale program jest opóźniony.

Plany przewidują przebudowanie na cele latające ponad dwustu F-16.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.