Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy symulator dla MH-60R

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 30 marca 2015

Australia odebrała pierwszy symulator do szkolenia załóg śmigłowców morskich MH-60R.

Marynarka wojenna Australii odebrała pierwszy symulator do szkolenia załóg nowych śmigłowców morskich, MH-60R Romeo / Zdjęcie: MO Australii

Pierwszy symulator dla załóg MH-60R odebrano na terenie bazy HMAS Albatross, w Nowra na wschodzie kraju. W 2016 Royal Australian Navy (RAN, królewska marynarka wojenna Australii) odbierze drugi zestaw syntetycznych urządzeń szkoleniowych. Rocznie kursy kończyć ma ok. 80 członków załóg lotniczych i personelu obsługowego, zajmujących się eksploatacją nowych australijskich śmigłowców.

Dotychczas australijscy lotnicy szkolili się w USA, w Naval Sea Systems Command Atlantic Undersea Test and Evaluation Center (AUTEC) na wyspie Andros na Bahamach oraz na wodach nieopodal Florydy (Romeo odpala Hellfire, 2014-07-30). Nowe zestawy szkoleniowe zakupiono w ramach wieloletniego programu zakupowego, wartego 3,2 mld USD (10 mld zł). Ogółem, RAN wprowadzi do służby 24 śmigłowce morskie MH-60R. Latem br. australijskie wiropłaty mają uzyskać wstępną zdolność operacyjną.  

MH-60R będę stacjonować w Naval Air Station (NAS) Nowra na terenie Nowej Południowej Walii. Za szkolenie pilotów i personelu obsługowego odpowiadać będzie 725. eskadra lotnictwa RAN. Działania operacyjne prowadzić mają z kolei lotnicy z 816. eskadry, która używa obecnie wiekowych S-70B-2 Seahawk.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.