Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RAN przyjęła pierwsze MH-60R

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 11 grudnia 2013

Królewska Marynarka Wojenna Australii (RAN) przyjęła na stan dwa pierwsze śmigłowce MH-60R Romeo.

Nowe australijskie śmigłowce będą bazowały na pokładach niszczycieli przeciwlotniczych typu Hobart oraz fregat typu Anzac / Zdjęcie: RAN

Uroczystość przyjęcia śmigłowców odbyła się wczoraj na terenie jednego z zakładów Lockheed Martina w Owego w stanie Nowy Jork. Przyjęte wiropłaty to pierwsze 2 spośród 24 statków powietrznych zakupionych przez RAN w 2011 (Australijczycy wybrali MH-60R, 2011-06-16).

Dostawy śmigłowców rozpoczęły się latem (Pierwszy australijski MH-60R, 2013-07-31, Pierwszy Romeo dla Australii, 2013-07-03). Ostatnie z wiropłatów mają zostać przekazane RAN do końca 2016. Co ciekawe, całkowitą zdolność operacyjną australijskie MH-60R uzyskają dopiero około 2020 (Australijskie MH-60R gotowe do służby w 2020, 2013-10-10).

Warto zaznaczyć, że miejsce wczorajszej uroczystości nie zostało wybrane przypadkowo. Mimo tego, że za budowę śmigłowców odpowiadał Sikorsky, Lockheed Martin brał udział w procesie ich wyposażania. Przedsiębiorstwo było odpowiedzialne m.in. za zabudowę zestawów awionicznych Common Cockpit (400. Common Cockpit, 2013-02-26). Produkowane są one właśnie w Owego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.