Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Romeo odpala torpedy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 19 lipca 2014

Australijski śmigłowiec morski MH-60R Romeo po raz pierwszy odpalił torpedy Mk 54 Mod 0.

W 2011 RAN zakupiła 24 śmigłowce MH-60R. Wiropłaty będą stacjonowały m.in. na fregatach typu Anzac oraz niszczycielach przeciwlotniczych typu Hobart i zastąpią w linii przestarzałe S-70B-2 Seahawk. Australijskie Romeo otrzymują m.in. produkowane przez Lockheed Martin wyposażenie awioniczne Common Cockpit, takie samo, w jakie doposażane są wiropłaty US Navy / Zdjęcie: MO Australii

Torpedy produkowane przez Raytheon Systems odpalono podczas symulacji zwalczania okrętu podwodnego, prowadzonej na terenie Naval Sea Systems Command Atlantic Undersea Test and Evaluation Center (AUTEC) na wyspie Andros na Bahamach. Załoga trzeciego z australijskich MH-60R musiała zlokalizować, a następnie zniszczyć przy użyciu wspomnianych torped, trzy mobilne cele symulujące wrogie okręty podwodne.

Załogi australijskich Romeo szkolą się od siedmiu miesięcy (RAN przyjęła pierwsze MH-60R, 2013-12-11). Ćwiczenia prowadzone są przez instruktorów z i przy wykorzystaniu infrastruktury US Navy, co wynika z porozumienia zawartego między Canberrą i Waszyngtonem o zakupie MH-60R w ramach rządowego programu Foreign Military Sale.

Do końca 2016 RAN odbierze wszystkie 24 MH-60R (Australijczycy wybrali MH-60R, 2011-06-16). Śmigłowce zastąpią w linii przestarzałe S-70B-2 Seahawk. Uzbrojone we wspomniane Mk 54 Mod 0 oraz kierowane pociski rakietowe powietrze-powierzchnia AGM-114 Hellfire, będą stacjonowały na pokładach fregat typu Anzac oraz niszczycieli przeciwlotniczych typu Hobart (Restrukturyzacja AWD, 2014-06-20; Australijskie zbrojenia pod znakiem zapytania, 2014-06-05).

MH-60R Romeo to element większego planu modernizacji floty australijskich morskich statków powietrznych. W tym samym celu rząd w Canberze zdecydował się na zakup samolotów patrolowych P-8A Poseidon, które zastąpią obecnie eksploatowane AP-3C Orion. Podobnie jak Romeo, także i Poseidony zostaną uzbrojone m.in. w torpedy Mk 54.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.