Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Romeo odpala Hellfire

Lotnictwo wojskowe, 30 lipca 2014

W ramach szkolenia załóg australijskich śmigłowców morskich MH-60R Romeo odpalono kierowany pocisk rakietowy AGM-114 Hellfire.

Hellfire odpaliła 26 lipca jedna z czterech załóg australijskich MH-60R, szkolących się na terenie Naval Sea Systems Command Atlantic Undersea Test and Evaluation Center (AUTEC) na wyspie Andros na Bahamach. Kilka tygodni wcześniej ćwiczono użycie lekkich torped Mk 54 Mod 0 (Romeo odpala torpedy, 2014-07-19).

Australijscy piloci latają wspólnie z załogami amerykańskich MH-60R, podporządkowanych stacjonującym na Florydzie eskadrom lotnictwa US Navy. Wojskowi z 725. eskadry lotnictwa Royal Australian Navy (RAN, Królewskiej Marynarki Wojennej Australii) pozostaną na miejscu do końca 2014, po czym wrócą do Australii.

Docelowo, RAN zamierza utworzyć dwie eskadry wyposażone w MH-60R, obie stacjonujące w Naval Air Station (NAS) Nowra na terenie Nowej Południowej Walii. 725. eskadra zajmie się szkoleniem załóg lotniczych i personelu obsługowego. Działania operacyjne wykonywać będzie natomiast 816. eskadra, która obecnie używa wiekowych S-70B-2 Seahawk.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.