Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ręczne sonary dla Ameryki Południowej

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 07 kwietnia 2015

Mistral Security dostarczy dwa modele ręcznych sonarów rodziny DNS300 dla niewymienionych z nazwy odbiorców w Ameryce Południowej.

Przygotowująca się do targów LAAD 2015 amerykańska Mistral Security dostarczy nieokreśloną liczbę ręcznych sonarów rodziny DNS300 dwóm niewymienionym z nazwy państwom Ameryki Południowej / Zdjęcie: Mistral Security

Producent z Bethesda w stanie Maryland dostarczy do odbiorców z Ameryki Południowej nieokreśloną liczbę ręcznych sonarów rodziny DNS300. Szczegóły zawartych porozumień zostaną podane do publicznej wiadomości najprawdopodobniej podczas rozpoczynających się 14 kwietnia targów LAAD 2015 w Rio de Janeiro.

Marynarka wojenna niewymienionego z nazwy państwa z Ameryki Południowej odbierze wkrótce nieokreśloną liczbę zestawów DNS300 SONAR (na zdjęciu). Urządzenia będą służyć wojskowym podczas operacji poszukiwawczo-ratowniczych (SAR). W razie potrzeby mogą też być eksploatowane przez zespoły zajmujące się usuwaniem ładunków wybuchowych i niewybuchów (EOD). DNS300 SONAR o masie ok. 7 kg będzie używany przez pojedynczego operatora. Czas pracy akumulatorów wchodzących w skład zestawu wynosi ok. 5 h.

Oddziały policji innego z państw południowoamerykańskich odbiorą z kolei zestawy nawigacyjne DNS300 Nav. Także w tym przypadku producent nie zdradza, kto jest odbiorcą urządzeń. Informacja o tym, że sonary zostaną użyte do ochrony dużej imprezy wskazują jednak, że klientem może być Departamento de Polícia Federal (Departament Policji Federalnej Brazylii). Formacja ta przygotowuje się do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (Nowe pojazdy brazylijskiej policji, 2014-04-17).

Ręczne sonary DNS300 Nav przystosowano do używania przez pojedynczego operatora-płetwonurka. W razie potrzeby mogą też zostać zabudowane w bezzałogowych pojazdach podwodnych. Urządzenia wyposażono w prosty w obsłudze interfejs człowiek-maszyna. Czas pracy akumulatorów wynosi 8 h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra