Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brazylijskie bsl dla Pucharu Konfederacji

Lotnictwo wojskowe, 29 maja 2013

Wojska lotnicze Brazylii zamierzają zaangażować bezzałogowe statki latające Hermes 450 do zabezpieczenia rozpoczynającego się w połowie czerwca Pucharu Konfederacji w piłce nożnej.

Bsl Hermes 450 brazylijskich wojsk lotniczych / Zdjęcie: MO Brazylii

Bezzałogowe Hermes 450 mają zostać użyte do obserwowania stadionów w Rio de Janeiro i Brasíli, w czasie meczów oraz ceremonii otwarcia i zamknięcia zaplanowanej na 15-30 czerwca imprezy. Operując na wysokościach od 2 000 m do 5 000 m, maszyny mają monitorować infrastrukturę stadionową, a także tereny bezpośrednio do niej przylegające.

Zdobyte w czasie Pucharu Konfederacji doświadczenie zostanie wykorzystane w czasie imprez masowych mających odbyć się w Brazylii w najbliższym czasie. Chodzi m.in. o lipcową wizytę w Rio de Janeiro papieża Franciszka, a także organizowane w 2014 i 2016 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Planowane użycie bsl Hermes w czasie Pucharu Konfederacji stanowi kolejny przykład praktycznego zastosowania zakupionych od Elbit Systems w latach 2010-2011 zestawów. W przeszłości były one angażowane m.in. do zwalczania produkcji i przemytu narkotyków, tak w kraju jak i na terenie państw ościennych (Brazylijskie bezzałogowce nad Boliwią, 2012-06-29).

W przyszłości konstrukcje tego typu mają też być wykorzystywane w ramach rządowego programu dozoru granic, Sisfron (). W jego rozwój zaangażowany jest także izraelski Elbit (Doposażanie Sisfron, 2013-04-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.