Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylijskie bsl dla Pucharu Konfederacji

Lotnictwo wojskowe, 29 maja 2013

Wojska lotnicze Brazylii zamierzają zaangażować bezzałogowe statki latające Hermes 450 do zabezpieczenia rozpoczynającego się w połowie czerwca Pucharu Konfederacji w piłce nożnej.

Bsl Hermes 450 brazylijskich wojsk lotniczych / Zdjęcie: MO Brazylii

Bezzałogowe Hermes 450 mają zostać użyte do obserwowania stadionów w Rio de Janeiro i Brasíli, w czasie meczów oraz ceremonii otwarcia i zamknięcia zaplanowanej na 15-30 czerwca imprezy. Operując na wysokościach od 2 000 m do 5 000 m, maszyny mają monitorować infrastrukturę stadionową, a także tereny bezpośrednio do niej przylegające.

Zdobyte w czasie Pucharu Konfederacji doświadczenie zostanie wykorzystane w czasie imprez masowych mających odbyć się w Brazylii w najbliższym czasie. Chodzi m.in. o lipcową wizytę w Rio de Janeiro papieża Franciszka, a także organizowane w 2014 i 2016 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Planowane użycie bsl Hermes w czasie Pucharu Konfederacji stanowi kolejny przykład praktycznego zastosowania zakupionych od Elbit Systems w latach 2010-2011 zestawów. W przeszłości były one angażowane m.in. do zwalczania produkcji i przemytu narkotyków, tak w kraju jak i na terenie państw ościennych (Brazylijskie bezzałogowce nad Boliwią, 2012-06-29).

W przyszłości konstrukcje tego typu mają też być wykorzystywane w ramach rządowego programu dozoru granic, Sisfron (). W jego rozwój zaangażowany jest także izraelski Elbit (Doposażanie Sisfron, 2013-04-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra