Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RUAG przejmuje Patria Space

Przemysł zbrojeniowy, 13 maja 2015

Patria potwierdziła sprzedaż swojego działu kosmicznego grupie RUAG.

Sprzedaż Patria Space jest kolejnym etapem restrukturyzacji fińskiego przedsiębiorstwa. Na zdjęciu dyrektor generalny RUAG, Urs Breitmeier (po lewej) i jego odpowiednik w Patrii, Heikki Allonen / Zdjęcie: RUAG Group

Fiński producent poinformował, że zakończono już czynności prawne związane ze sprzedażą jednego z działów koncernu szwajcarskiej grupie RUAG. Zgodnie z warunkami porozumienia zawartego w połowie grudnia 2014, Szwajcarzy przejęli kontrolę nad spółką Patria Space, która wchodziła dotąd w skład Patria Systems Business Unit (Sprzedaż Patria Space, 2014-12-18).

Porozumienie sprzed pół roku zakładało, że RUAG przejmie kontrolę nad zakładami produkcyjnymi Patria Space w Tampere oraz technologią wykorzystywaną dotąd przez Finów. Szwajcarzy zobowiązali się też do zatrudnienia 32 pracowników fińskiego przedsiębiorstwa. Co ciekawe, ostatecznie zatrudnienie w nowej spółce, RUAG Space Finland, znalazło tylko 29 osób.

Ruag Space Europe zatrudniało dotąd 1150 pracowników w 7 zakładach zlokalizowanych w Szwajcarii, Szwecji i Austrii. Przejmując Patria Space, RUAG umocnił pozycję na rynku technologii kosmicznych. Szwajcarski producent będzie mógł rozszerzyć swoją dotychczasową ofertę rynkową, skierowaną m.in. do cywilnych agencji zajmujących się badaniem przestrzeni kosmicznej. Można podejrzewać, że kontynuowana będzie współpraca z Europejską Agencją Kosmiczną, dla której Patria Space dostarczała dotąd urządzenia kontrolne i testowe oraz podzespoły elektroniczne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra