Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Porozumienie w sprawie Badgerów

Wojska lądowe, 14 listopada 2013

Fińska Patria porozumiała się z południowoafrykańskim Denel Land Systems w sprawie szczegółów dostawy 238 kołowych transporterów Badger 8x8 dla wojsk lądowych RPA.

Kto Badger 8x8 to odmiana fińskiego Patria AMV, podobnie jak używany przez Wojsko Polskie transporter Rosomak. Większość wozów powstanie na terenie południowoafrykańskich zakładów Denel Land Systems na zasadzie transferu technologii / Zdjęcie: Army Recognition

O kontrakcie na dostawę ponad 230 kto Badger 8x8 informowaliśmy na początku października (Zlecenie na Badgery 8x8, 2013-10-02). Jego wartość wynosi 790 mln USD (2,4 mld PLN). Dostawy wozów mają rozpocząć się w drugiej połowie 2015 i trwać 8-10 lat.

RPA otrzyma 238 kto Badger 8x8 w 5 wersjach, w tym jako wozu wsparcia ogniowego, dowodzenia oraz transportera opancerzonego. Denel będzie także odpowiedzialny za dostawy części zamiennych oraz zapewnienie użytkownikowi wsparcia technicznego. Południowoafrykańskie przedsiębiorstwo zostało też zobowiązane do doposażenia wozów w systemy uzbrojenia, w tym m.in. oferowane przez siebie 30-mm armaty GI 30 i 60-mm odtylcowo ładowane moździerze wieżowe M10, być może również 155-mm armatohaubice (Udane testy T7, 2011-08-08).

Ogłoszone dziś porozumienie Patrii i Denela reguluje podział prac związanych za dostawami Badgerów. Pierwsza transza 16 transporterów zostanie zmontowana przez Finów w zakładach w Hämeenlinna na południu kraju. Pozostałe wozy powstaną na terenie RPA. Warto przypomnieć, że pierwsze 5 pojazdów z serii przedprodukcyjnej zostało już dostarczonych odbiorcy. Posłużyły one m.in. do prób poligonowych (na zdjęciu), poprzedzających zawarcie ostatecznego porozumienia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.