Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patria będzie obsługiwać NH90

Lotnictwo wojskowe, 16 września 2013

Fińska Patria poinformowała o zawarciu porozumienia z NHIndustries w sprawie wsparcia technicznego i logistycznego śmigłowców NH90, używanych przez państwa skandynawskie.

Fińska Patria zobowiązała się do świadczenia usług związanych ze wsparciem technicznym 52 śmigłowców NH90 zakupionych i systematycznie wprowadzanych do służby przez siły zbrojne Finlandii (20 egz.), Norwegii (14) i Szwecji (18) / Zdjęcie: MO Finlandii

Zawarcie zostało ogłoszone w ostatnich dniach. Na mocy porozumienia, fińskie przedsiębiorstwo zobowiązało się do zapewnienia szerokorozumianego wsparcia technicznego śmigłowców NH90 użytkowanych przez siły zbrojne państw skandynawskich (Norwegia grozi rezygnacją z NH90, 2012-08-03, Norweski NH90, 2011-12-05.

Finowie zobowiązali się do realizacji planowej obsługi technicznej wiropłatów, a także dokonywania niezbędnych przeglądów nieplanowych i napraw. Według przekazanych informacji, zawierając porozumienie z NHIndustries, Patria uzyskała również możliwość utworzenia głównego centrum logistycznego dla skandynawskich śmigłowców, dostarczając ich użytkownikom niezbędne, a zużywające się podczas regularnej eksploatacji części zamienne oraz wyposażenie przeznaczony do obsługi naziemnej.

Strony nie podały terminu obowiązywania zawartego porozumienia, ani także innych jego szczegółów, w tym m.in. zasad realizacji zadań związanych z obsługą techniczną NH90. Prawdopodobnie dlatego, że te będą musiały zostać ustalone pomiędzy Patrią i skandynawskimi użytkownikami wiropłatów, a dopiero potem wprowadzone w życie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.