Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Patria będzie obsługiwać NH90

Lotnictwo wojskowe, 16 września 2013

Fińska Patria poinformowała o zawarciu porozumienia z NHIndustries w sprawie wsparcia technicznego i logistycznego śmigłowców NH90, używanych przez państwa skandynawskie.

Fińska Patria zobowiązała się do świadczenia usług związanych ze wsparciem technicznym 52 śmigłowców NH90 zakupionych i systematycznie wprowadzanych do służby przez siły zbrojne Finlandii (20 egz.), Norwegii (14) i Szwecji (18) / Zdjęcie: MO Finlandii

Zawarcie zostało ogłoszone w ostatnich dniach. Na mocy porozumienia, fińskie przedsiębiorstwo zobowiązało się do zapewnienia szerokorozumianego wsparcia technicznego śmigłowców NH90 użytkowanych przez siły zbrojne państw skandynawskich (Norwegia grozi rezygnacją z NH90, 2012-08-03, Norweski NH90, 2011-12-05.

Finowie zobowiązali się do realizacji planowej obsługi technicznej wiropłatów, a także dokonywania niezbędnych przeglądów nieplanowych i napraw. Według przekazanych informacji, zawierając porozumienie z NHIndustries, Patria uzyskała również możliwość utworzenia głównego centrum logistycznego dla skandynawskich śmigłowców, dostarczając ich użytkownikom niezbędne, a zużywające się podczas regularnej eksploatacji części zamienne oraz wyposażenie przeznaczony do obsługi naziemnej.

Strony nie podały terminu obowiązywania zawartego porozumienia, ani także innych jego szczegółów, w tym m.in. zasad realizacji zadań związanych z obsługą techniczną NH90. Prawdopodobnie dlatego, że te będą musiały zostać ustalone pomiędzy Patrią i skandynawskimi użytkownikami wiropłatów, a dopiero potem wprowadzone w życie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.