Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francja kupuje armaty 20M621

Przemysł zbrojeniowy, 22 maja 2015

Ministerstwo Obrony Francji kupiło 30 armat automatycznych Nexter Systems 20M621 wraz z częściami zapasowymi.

Armata 20M621 ma żywotność 16 tys. strzałów, przy czym sama lufa musi być wymieniona po wystrzeleniu 8 tys. sztuk amunicji. Broń zasilana jest nabojem 20 mm x 102 w taśmie 23TE lub M12. 20M621 mierzy 2228 mm i ma masę 49 kg / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

W ramach procedury zakupu bez przetargu, ze względu na istnienie tylko jednego dostawcy, francuskie ministerstwo obrony kupiło od Nexter Systems za 3,7 mln EUR (15,16 mln zł) 20 armat automatycznych 20M621 (Nexter Nahwhal dla Gabonu, 2014-11-16; ). W ramach umowy broń zostanie dostarczona z 30 zestawami części zamiennych, które planowane są do wymiany po oddaniu 4 tys. strzałów. Cena jednostkowa za armatę to 123,5 tys. EUR (506,8 tys. zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra