Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gabon kupuje patrolowce

Marynarka wojenna, 04 listopada 2014

Marynarka wojenna Gabonu zakupi dwa okręty patrolowe.

Umowa z Gabonem stanowi pierwszy sukces eksportowy Kership, spółki joint-venture Piriou i DCNS. OPV50 trafi do odbiorcy w połowie 2016. Porozumienie sprzed kilku dni zakłada także dostawę części zamiennych oraz przeprowadzenie szkolenia dla przyszłych załóg okrętów / Rysunek: DCNS

Okręty zostaną pozyskane przez Gabon w myśl porozumienia zawartego z Piriou podczas tegorocznej edycji Euronaval. Dostawy jednostek zapowiedziano na 2015 i 2016. Będą one używane do patrolowania wód wyłącznej strefy ekonomicznej i morza terytorialnego państwa oraz ochrony idących tymi akwenami statków handlowych przed piratami morskimi (Maleje liczba ataków piratów, 2014-04-18).

Pierwszą z zamówionych przez Gabończyków jednostek jest wycofany z linii ex-francuski okręt patrolowy typu P400, La Tapageuse (P691). Pod koniec zeszłego roku Piriou odkupiło go od Marine Nationale (marynarki wojennej Francji). Od tego czasu okręt poddawany jest gruntownemu remontowi oraz częściowej modernizacji (La Tapageuse sprzedany, 2013-12-10).

Marynarka wojenna Gabonu pozyska też 58-m patrolowiec, OPV50. Jednostka powstaje w oparciu o projekt eksperymentalnego L'Adroit, przyjętego do służby przez Marine Nationale wiosną 2012 (L’Adroit w służbie, 2012-03-23). Nowy okręt będzie rozwijał 21 w. Jego zasięg wyniesie 9260 km, przy prędkości marszowej 12 w. Za dokończenie projektu i budowę okrętu będzie odpowiadało Kership (Powstał KERSHIP, 2013-05-21).

OPV50 zabierze na pokład 36 osób, w tym 28 członków załogi oraz 8 żołnierzy zespołów interwencyjnych/sił specjalnych. Do swojej dyspozycji będą mieli 2 łodzie półsztywne. Jego uzbrojeniem będzie 20-mm działo morskie oraz 2 12,7-mm wielkokalibrowe karabiny maszynowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.