Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przerwany lot Solar Impulse 2

Lotnictwo cywilne, 01 czerwca 2015

Z powodu złej pogody samolot eksperymentalny Solar Impulse 2 musiał przerwać lot i lądować w Japonii.

Solar Impulse 2, pilotowany przez Andre Borschberga, wystartował do kolejnego etapu podróży dookoła świata wczoraj w nocy czasu lokalnego z Nankinu (Solar Impulse 2 wystartował nad Pacyfik, 2015-05-31). Zasilany energią słoneczną samolot miał przebyć Pacyfik bez międzylądowania.

Niestety, po 44 godzinach lotu okazało się, że na planowanej trasie przelotu panują bardzo złe warunki pogodowe, z którymi Solar Impulse 2 nie poradziłby sobie. W związku z tym kontrolerzy lotu, znajdujący się w centrum w Monako, nakazali Borschbergowi lądowanie w Nagoi w Japonii. Samolot znalazł się tam dziś o 23:49 czasu lokalnego (14:49 GMT), po przebyciu 2852 km, ze średnią prędkością 65 km/h.

Jestem rozczarowany z powodu przerwania lotu, ale też bardzo wdzięczny władzom Japonii za pomoc – napisał na jednym z portali społecznościowych Andre Borschberg. Ponowny start do lotu nad Pacyfikiem odbędzie się, gdy poprawi się pogoda na trasie przelotu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.