Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Solar Impulse 2 wystartował nad Pacyfik

Lotnictwo cywilne, 31 maja 2015

Wczoraj wieczorem zasilany energią słoneczną samolot Solar Impulse 2 wystartował do lotu nad Pacyfikiem. Ma on potrwać 6 dni.

Solar Impulse 2 startuje do lotu nad Pacyfikiem, który ma odbywać się na wysokości ok. 8 km. Pilot będzie musiał tam wytrzymać niską temperaturę i ciśnienie w niehermertyzowanej kabinie samolotu / Zdjęcie: Solar Impulse

Dziś o 2:40 czasu lokalnego (wczoraj o 18:40 GMT) z Nankinu w ChRL wystartował zasilany energią słoneczną Solar Impulse 2. Samolot ma przelecieć bez międzylądowania na Hawaje. Jego pilotem jest 62-letni Andre Borschberg. Start odbył się z opóźnieniem w oczekiwaniu na uspokojenie niekorzystnego wiatru.

Plany przewidują, że lot potrwa 6 dób. Solar Impulse 2 ma pokonać w tym czasie ok. 8500 km. Jeśli plan się powiedzie, Borschberg pobije rekord świata w długości samotnego lotu.

Lot nad Pacyfikiem jest częścią większego przedsięwzięcia – lotu dookoła świata. Rajd Solar Impulse 2 rozpoczął się w marcu od startu z Abu Zabi (Solar Impulse wystartował, 2015-03-09). Do ChRL samolot przybył 31 marca po starcie z Mjanmy (Solar Impulse 2 w ChRL, 2015-03-31). Łącznie spędził dotąd w powietrzu 25 dób (Solar Impulse 2 przybył do Nankinu, 2015-04-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.