Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tysiąc misji bojowych Kanadyjczyków

Lotnictwo wojskowe, 11 czerwca 2015

Komponent lotniczy kanadyjskiego kontyngentu wojskowego na Bliskim Wschodzie wykonał ponad 1000 misji bojowych nad Irakiem i Syrią.

Lotnictwo kanadyjskiego kontyngentu wojskowego na Bliskim Wschodzie wykonało ponad 1000 misji bojowych nad Irakiem i Syrią. Samoloty wielozadaniowe CF-188 Hornet dokonały już co najmniej 100 nalotów na pozycje Ad-Daula al-Islamijja. Ottawa wydzieliła do operacji Impact 6 CF-188 ze składu 4. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego stacjonującego w CFB Cold Lake, a także dwa patrolowe CP-140 Aurora i pojedynczy CC-150T Polaris. Personel stanowi ok. 600 żołnierzy i pracowników cywilnych / Zdjęcie: MO Kanady

Ministerstwo obrony Kanady poinformowało o kolejnych osiągnięciach kontyngentu wojskowego stacjonującego na Bliskim Wschodzie. Komponent lotniczy operacji Impact przeprowadził już ponad 1000 operacji powietrznych nad terytorium Iraku i Syrii. Pary myśliwców wielozadaniowych CF-188 Hornet ze składu 4. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego Royal Canadian Air Force (królewskich wojsk lotniczych Kanady) stacjonującego w Canadian Forces Base Cold Lake, wykonały dotąd 661 misji bojowych.  

Komponent lotniczy misji tworzą też dwa CP-140 Aurora (kanadyjskie oznaczenie P-3 Orion, Zmodernizowane kanadyjskie Aurory, 2015-01-05) z CFB Greenwood, które wykonały 185 misji patrolowych. Pojedynczy CC-150T Polaris (Airbus A310 MRTT) z CFB Trenton wykonał 170 lotów, w trakcie których dostarczył sojuszniczym statkom powietrznym ponad 4500 t paliwa.  

Kanadyjskie operacje wojskowe na Bliskim Wschodzie prowadzone są od sierpnia 2014. Początkowo, zaangażowanie Ottawy ograniczało się jedynie do transportu uzbrojenia i wyposażenia wojskowego dla irackich sił zbrojnych i współpracujących z nimi kurdyjskich Peszmergów (Kanadyjska pomoc dla Iraku, 2014-09-17). Specjalny most powietrzny utworzyły samoloty transportowe CC-130J Super Hercules i CC-177 Globemaster III z CFB Trenton.  

30 października 2014 pierwsze misje bojowe nad Irakiem wykonały CF-188. Na początku kwietnia Kanadyjczycy dokonali też ataków na cele w Syrii (Kanada bombarduje cele w Syrii, 2015-04-09). W ramach operacji Impact lotnictwo zbombardowało pozycje bojowników Ad-Daula al-Islamijja w pobliżu miasta Ar-Rakka, w tym jeden z garnizonów, który służył islamistom jako schronienie i magazyn.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.