Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kanada bombarduje cele w Syrii

Lotnictwo wojskowe, 09 kwietnia 2015

Wojska lotnicze Kanady przeprowadziły wczoraj pierwsze naloty na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii.

Kanadyjskie CF-188 przeprowadziły wczoraj pierwszą misję bojową nad Syrią. Samoloty zaatakowały cele Państwa Islamskiego w pobliżu Ar-Rakka. Wcześniej Kanadyjczycy przeprowadzili trzy loty rozpoznawcze, które pozwoliły im na ustalenie dokładnych celów wczorajszego ataku. Naloty będą kontynuowane w najbliższych dniach / Zdjęcie: MO Kanady

Dwa kanadyjskie samoloty wielozadaniowe CF-188 Hornet wzięły w środę udział w swojej pierwszej misji bojowej nad Syrią. Kanadyjczycy zbombardowali pozycje bojowników Państwa Islamskiego w pobliżu miasta Ar-Rakka, w tym jeden z garnizonów, który służył islamistom jako schronienie i magazyn. Udział w operacji wzięło ogółem 8 statków powietrznych, w tym 6 samolotów wojsk lotniczych i marynarki wojennej USA.

Władze Kanady zdecydowały się pod koniec marca na przedłużenie mandatu operacji Impact o kolejny rok, do marca 2016 (Kanada przedłuży Operację Impact, 2015-03-25). Kanadyjski kontyngent wojskowy na Bliskim Wschodzie liczy ok. 600 żołnierzy. Komponent lotniczy składa się z sześciu samolotów wielozadaniowych CF-188 Hornet ze składu 4. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego stacjonującego w CFB Cold Lake, dwóch samolotów patrolowych CP-140 Aurora (kanadyjskie oznaczenie P-3 Orion) z CFB Greenwood i jednego wielozadaniowego CC-150T Polaris (Airbus A310 MRTT) z CFB Trenton.

Do 6 kwietnia Kanadyjczycy przeprowadzili ogółem 737 operacji lotniczych. Kanadyjskie CF-188 wykonały dotąd 480 misji bojowych, atakując pozycje bojowników PI nad Irakiem. Kanada jest pierwszym, poza USA, państwem NATO, które rozszerzyło działania wojskowe także na terytorium Syrii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.