Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Watchkeepery mogą operować nad W. Brytanią

Lotnictwo wojskowe, 05 marca 2014

Brytyjskie ministerstwo obrony zezwoliło na wykonywanie lotów bsl Watchkeeper w kontrolowanej przestrzeni powietrznej.

Londyn zamówił 54 Watchkeepery, 15 naziemnych stacji kierowania i wyposażenie do eksploatacji. Koszt zakupu szacowany jest na ponad 1 mld GBP (5,1 mld zł) / Zdjęcie: Thales UK

Ministerstwo Obrony W. Brytanii wydało dokument zezwalający na operowanie bezzałogowych statków latających Watchkeeper w kontrolowanej przestrzeni powietrznej kraju. Oznacza to, że bezzałogowce, opracowane przez Thales UK, spełniają rygorystyczne wymogi co do poziomu bezpieczeństwa i zdatności do lotu, stawiane przez brytyjskie władze lotnicze.

Początkowo loty Watchkeeperów były realizowane przez operatorów Thalesa w zamkniętej przestrzeni powietrznej nieopodal walijskiego Parc Aberporth (Coraz więcej lotów bsl nad W. Brytanią, 2013-08-06). Wspomniane na wstępie dopuszczenie umożliwia rozpoczęcie szkolenia operatorów British Army (wojsk lądowych W. Brytanii).

Bezzałogowce mają stacjonować w ośrodku Qinetiq w Boscombe Down, skąd od początku kwietnia br. będą wykonywały krótkie loty na pobliski poligon, zajmujący większą część Równiny Salisbury. Na czas ich przelotu przestrzeń na trasie zostanie zamknięta dla innych użytkowników.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.