Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CityJet kupują Superjety

Lotnictwo cywilne, 14 października 2015

Irlandzki przewoźnik zamówił kolejne samoloty komunikacji regionalnej. Tym razem są to SSJ100.

Zdjęcie: Superjet International

Rosyjsko-włoskie konsorcjum Superjet International podpisało z irlandzkimi liniami lotniczymi CityJet umowę w sprawie zakupu 15 samolotów komunikacji regionalnej Suchoj Superjet 100 (Nowe zamówienia na Superjety , 2015-08-26), z opcją na 10 kolejnych. Wartość porozumienia wynosi ponad 1 mld USD (3,7 mld zł), wliczając opcję i obsługę posprzedażną przez 12 lat.

Przeznaczone dla Irlandczyków SSJ100 przystosowane będą do przewozu 98 pasażerów. Dostawy rozpoczną się w pierwszym kwartale 2016. Do końca tego roku CityJet odbiorą 4 samoloty. Pozostałe Superjety trafią do eksploatacji w 2017. Szkolenie załóg lotniczych irlandzkiego towarzystwa rozpocznie się przed końcem br. w centrum w Wenecji.

SSJ100, razem z zamówionymi niedawno Bombardierami CRJ900, zastąpią w służbie Avro RJ85, które obsługują destynacje w Europie (CRJ dla CityJet, 2015-10-05). Jednym z portów, do których latają CityJet jest London City. Do końca 2016 Superjet ma uzyskać certyfikat, zezwalający na wykonywanie operacji z tego lotniska.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.