Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy rozpoczęli szkolenie w Iraku

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 października 2015

Brytyjscy instruktorzy wojskowi rozpoczęli szkolenie irackich żołnierzy z zakresu wykrywania i neutralizacji improwizowanych urządzeń wybuchowych.

Brytyjscy żołnierze zapoznają Irakijczyków ze sposobami działania na asymetrycznym polu walki, w tym metodami wykrywania i neutralizacji improwizowanych urządzeń wybuchowych / Zdjęcie: British Army 

Kursy prowadzone są w dwóch ośrodkach szkoleniowych irackiej armii, zlokalizowanych w Besmaya i Taji. Grupa 50 brytyjskich żołnierzy z 33. Engineer Regiment prowadzi szkolenie w wykrywaniu i neutralizacji min i improwizowanych urządzeń wybuchowych (C-IED) powszechnie używanych przez bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja lub innych organizacji islamistycznych (Nowi instruktorzy w Iraku, 2015-09-23).

Dotąd tego typu szkolenia prowadzone były głównie na terenie Autonomii Kurdyjskiej. Od 2014 Brytyjczycy zdołali przeszkolić ponad 2170 kurdyjskich Peszmergów, którzy wykorzystują zdobytą wiedzę podczas walk toczonych głównie na północy i północnym zachodzie Iraku.

Pod koniec września Londyn zapowiedział wysłanie do Iraku kolejnej grupy instruktorów wojskowych. Blisko 100 żołnierzy z 1st Battalion, The Rifles przez kilka miesięcy będzie szkolić Peszmergów w taktyce walki z islamistami. Szkolenia będą prowadzone głównie na północy kraju.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.