Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowi instruktorzy w Iraku

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 23 września 2015

Wielka Brytania wysłała do Iraku nową grupę instruktorów wojskowych. Ich zadaniem będzie szkolenie kurdyjskich Peszmergów w taktyce walki z islamistami.

Ponad 100 instruktorów wojskowych z 1. Batalionu lekkiej piechoty przez kilka miesięcy będzie szkoliło irackich Kurdów w taktyce walki z bojówkarzami organizacji ekstremistycznych / Zdjęcie: British Army

W ostatnich tygodniach do Iraku trafiły elementy 1. Batalionu lekkiej piechoty, The Rifles (1st Rifles). Przez najbliższe miesiące grupa ponad 100 instruktorów będzie stacjonować na terenie Autonomii Kurdyjskiej. Głównym zadaniem brytyjskich wojskowych ma być szkolenie Peszmergów w taktyce walki z bojówkarzami organizacji islamistycznych, wykrywaniu i neutralizacji improwizowanych urządzeń wybuchowych (C-IED), a także udzielaniu pomocy medycznej na polu walki (Pomoc szkoleniowa Londynu, 2015-06-08).

Na co dzień żołnierze z 1st Rifles stacjonują w Chepstow na granicy Walii i Anglii. Ich jednostka podporządkowana jest dowództwu 160. Dywizji Piechoty British Army. Przed wysłaniem do Iraku Brytyjczycy przeszli kilkutygodniowe intensywne szkolenie strzeleckie. Wojskowym przekazano również podstawową wiedzę o kulturze i zwyczajach panujących w regionie, w którym będą służyć.

Żołnierze 1st Rifles mają duże doświadczenie w prowadzeniu podobnych misji szkoleniowych. W 2013 wysłano ich do Mali w ramach wielonarodowej misji szkoleniowej ONZ. Brytyjczycy spędzili w Afryce 6 miesięcy, szkoląc członków malijskich sił zbrojnych. W przeszłości elementy 1. Batalionu kilkukrotnie wysyłano również na misje do Afganistanu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.