Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowi instruktorzy w Iraku

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 23 września 2015

Wielka Brytania wysłała do Iraku nową grupę instruktorów wojskowych. Ich zadaniem będzie szkolenie kurdyjskich Peszmergów w taktyce walki z islamistami.

Ponad 100 instruktorów wojskowych z 1. Batalionu lekkiej piechoty przez kilka miesięcy będzie szkoliło irackich Kurdów w taktyce walki z bojówkarzami organizacji ekstremistycznych / Zdjęcie: British Army

W ostatnich tygodniach do Iraku trafiły elementy 1. Batalionu lekkiej piechoty, The Rifles (1st Rifles). Przez najbliższe miesiące grupa ponad 100 instruktorów będzie stacjonować na terenie Autonomii Kurdyjskiej. Głównym zadaniem brytyjskich wojskowych ma być szkolenie Peszmergów w taktyce walki z bojówkarzami organizacji islamistycznych, wykrywaniu i neutralizacji improwizowanych urządzeń wybuchowych (C-IED), a także udzielaniu pomocy medycznej na polu walki (Pomoc szkoleniowa Londynu, 2015-06-08).

Na co dzień żołnierze z 1st Rifles stacjonują w Chepstow na granicy Walii i Anglii. Ich jednostka podporządkowana jest dowództwu 160. Dywizji Piechoty British Army. Przed wysłaniem do Iraku Brytyjczycy przeszli kilkutygodniowe intensywne szkolenie strzeleckie. Wojskowym przekazano również podstawową wiedzę o kulturze i zwyczajach panujących w regionie, w którym będą służyć.

Żołnierze 1st Rifles mają duże doświadczenie w prowadzeniu podobnych misji szkoleniowych. W 2013 wysłano ich do Mali w ramach wielonarodowej misji szkoleniowej ONZ. Brytyjczycy spędzili w Afryce 6 miesięcy, szkoląc członków malijskich sił zbrojnych. W przeszłości elementy 1. Batalionu kilkukrotnie wysyłano również na misje do Afganistanu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.