Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy medyczny Falcon w ChRL

Lotnictwo cywilne, 26 listopada 2015

Czerwony Krzyż z Pekinu odebrał pierwszy w kraju odrzutowiec Falcon 2000LX przeznaczony do transportu medycznego.

Falcon 2000LX to pierwszy w ChRL samolot odrzutowy przystosowany do transportu medycznego

Dassault przekazał przedstawicielom Centrum Reagowania Kryzysowego Pekińskiego Czerwonego Krzyża odrzutowiec klasy biznes Falcon 2000LX, przystosowany do przewozu chorych. Jest to pierwszy tego rodzaju samolot w ChRL. Przebudowaniem jego wnętrza zajęły się zakłady Dassault Aircraft Services w Wilmington, w stanie Delaware. 

Medyczny Falcon jest wyposażony w sterowane elektrycznie urządzenie do automatycznego załadunku noszy. W kabinie samolotu zabudowano też moduł medyczny, zawierający nosze, oświetlenie, trzy zbiorniki z tlenem i urządzenia służące do monitorowania i analizowania stanu pacjenta. Na pokładzie znajduje się też defibrylator, elektrokardiograf, echograf, bank krwi i urządzenie do pozaustrojowego natleniania krwi.

W jego wnętrzu zabudowano specjalistyczny sprzęt do intensywnej opieki medycznej / Zdjęcia: Dassault

Centrum Reagowania Kryzysowego Pekińskiego Czerwonego Krzyża jest instytucją publiczną, formalnie zatwierdzoną przez biuro miasta Pekin. Od czasu jego otwarcia w maju 2001 uratowało życie ponad 3 mln pacjentów.

W celu zapewnienia profesjonalnej, skutecznej i wysokiej jakości lotniczej pomocy medycznej dla pacjentów w mieście i poza jego granicami, Centrum Reagowania Kryzysowego Pekińskiego Czerwonego Krzyża stworzyło pierwsza placówkę ratownictwa medycznego, używającą motocykli, samolotów i śmigłowców, odgrywającą ważną funkcję w systemie ratownictwa medycznego i transportu na terenie miast i pomiędzy nimi (Pierwszy medyczny EC135 w ChRL, 2014-10-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.