Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stacja dla AGS

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 22 grudnia 2015

Airbus zakończył prace przy pierwszej mobilnej stacji naziemnej opracowanej na potrzeby programu Alliance Ground Surveillance (AGS).

Airbus Defence and Space zaprezentował pierwszą stację MGSS w niemieckim Friedrichshafen przedstawicielom NATO, 15 państw zaangażowanych w program i producenta bsl – amerykańskiemu przedsiębiorstwu Northrop Grumman / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Airbus Defence and Space zakończył prace przy pierwszej mobilnej stacji naziemnej (MGGS) opracowanej od podstaw na potrzeby programu Alliance Ground Surveillance (AGS). AGS to przedsięwzięcie NATO, służące do obserwacji obiektów naziemnych z powietrza. System obejmuje 5 bezzałogowych statków latających RQ-4B Global Hawk Block 40, element naziemny złożony ze stacjonarnych, przenośnych i mobilnych stacji naziemnych, a także elementy wsparcia (Oblot NATO-wskiego Global Hawka, 2015-12-21).

Stacje mobilne będą wykorzystywać obrazy radarowe przekazywane przez bsl Global Hawk za pośrednictwem informacyjnego lub satelitarnego łącza szerokopasmowego. MGGS będą też mogły odbierać i analizować dane ze wszystkich systemów kierowania, dowodzenia, wywiadu, obserwacji i rozpoznania pola walki (C2ISR) używanych przez NATO i kraje członkowskie sojuszu. Wyniki analizy dostarczą dowódcom lokalnych jednostek informacji o obiektach stacjonarnych i ruchomych. Informacje te będzie można również rozpowszechniać wśród sił NATO.

Każda stacja MGGS mieści się w dwóch kontenerach, które można transportować ciężarówkami, samolotami, pociągami lub okrętami. NATO zamówiło 6 stacji, które będą dostarczane do bazy w Sigonella na Sycylii od końca 2015. Stamtąd MGGS będą, w zależności od potrzeb, przerzucane do jednostek operacyjnych NATO na całym świecie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.