Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

100 mln pasażerów w Atlancie

Lotnictwo cywilne, 04 stycznia 2016

Międzynarodowy port lotniczy Atlanta – Hartsfield-Jackson obsłużył w ub. r. ponad 100 mln podróżnych.

Larry Kendrick okazał się 100-milionowym pasażerem obsłużonym w 2015 przez międzynarodowy port lotniczy Atlanta – Hartsfield-Jackson / Zdjęcie: thesudburystar

Kilka dni przed końcem 2015 międzynarodowy port lotniczy Atlanta – Hartsfield-Jackson, leżący w stanie Georgia w USA przekroczył liczbę 100 mln pasażerów obsłużonych w ciągu roku. Jest to pierwszy taki przypadek w historii lotnictwa komunikacyjnego.

Jubileuszowym pasażerem był 35-letni Larry Kendrick, robotnik budowlany, podróżujący 27 grudnia na pokładzie samolotu Delta Air Lines z Gulfport, w stanie Mississippi, który powitano na lotnisku tradycyjnym salutem wodnym. Kendrick otrzymał kilka wartościowych prezentów – samochód Nissan Altima, dwa bilety linii Delta na podróż w dowolne miejsce na świecie, bon podarunkowy wartości 500 USD (1950 zł) i bezprzewodowe słuchawki InMotion Entertainment.

Port w Atlancie od początku wieku jest największym w świecie pod względem liczby obsłużonych pasażerów. W 2003 z jego usług skorzystało ponad 80 mln podróżnych, a w 2008 – ponad 90 mln.

Samoloty operujące z Atlanta – Hartsfield-Jackson wykonują loty do ponad 150 destynacji na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki i ok. 70 zagranicznych, w ponad 45 krajach. Największym przewoźnikiem bazującym na lotnisku w Atlancie są Delta Air Lines (Delta Air Lines na zakupach, 2015-12-18).

Międzynarodowy port lotniczy Atlanta – Hartsfield-Jackson jest największym pracodawcą w stanie Georgia, zatrudniającym ponad 63 tys. osób. Lotnisko przynosi rocznie 34,8 mld USD (ok. 136 mld zł) dochodu sieci metra w Atlancie i 70,9 mld USD (ponad 276 mld zł) stanowi Georgia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.