Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SHOT Show 2016: Debiut LMT MARS-L

Przemysł zbrojeniowy, 22 stycznia 2016

Na SHOT Show zadebiutował karabinek Lewis Machine & Tool Co., opracowany pod kątem armii nowozelandzkiej.

Natychmiast po wyborze karabinka LMT MARS-L przez Nowozelandczyków producent zaoferował broń na rynku cywilnym i wojskowym. To jeden z najbardziej zaawansowanych klonów AR-15 z oryginalnym systemem gazowym z cienką rurką, doprowadzającą gazy do wnętrza suwadła-tłoka / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

LMT zaprezentował w Las Vegas karabinek MARS-L (Modular Ambidextrous Rifle System - Lightweight). Broń jest całkowicie dostosowana do strzelców prawo- i leworęcznych, ma zdublowane skrzydełko przełącznika ognia, zwalniania magazynka i zespołu ruchomego z tylnego położenia. Broń opracowana na bazie AR-15 z monolityczną komorą zamkową i systemem gazowym Stonera. LMT MARS-L został wybrany jako następca Steyra AUG A1 (Steyr IW) w siłach zbrojnych Nowej Zelandii (Nowa Zelandia zatwierdza zakup MARS-L, 2015-12-12).

Karabinek oferowany jest w czterech długościach luf: 368, 406, 457 i 508 mm, a także – po wymianie komory zamkowej na model CQB – z 267 mm. Standardowo MARS-L dostosowany jest do naboju 5,56 mm x 45, ale może być też sprzedawany do naboju 7,62 mm x 35 (.300 BLK), 5,2 mm x 47 (.204 Ruger) i 6,8 mm x 43 SPC.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra