Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Medyczny Surion oblatany

Lotnictwo wojskowe, 27 stycznia 2016

W zakładach KAI oblatano śmigłowiec Surion w wersji ewakuacji medycznej.

Pierwszy lot medycznego Suriona trwał ok. 20 min. W jego trakcie wykonano podstawowe manewry / Zdjęcie: KAI

W zakładach Korea Aerospace Industries w Sacheon oblatano pierwszy prototyp śmigłowca średniego KUH-1 Surion w wersji ewakuacji medycznej. Lot, trwający 20 minut, odbył się 22 stycznia.

Jak informuje producent, opracowywanie wspomnianego wariantu wiropłata rozpoczęto w 2014. Jednocześnie przeprowadzono próby jego wyposażenia w różnych warunkach klimatycznych, m. in. zimą.

W kabinie medycznego Suriona można pomieścić 6 rannych / chorych na noszach, których wysokość jest regulowana automatycznie. W jej wnętrzu zabudowano m. in. instalację tlenową, defibrylator, respirator, ssak chirurgiczny i urządzenia do monitorowania stanu zdrowia pacjenta. Śmigłowiec jest też wyposażony w radiolokator meteorologiczny i wciągarkę.

Prace rozwojowe mają zakończyć się w br. Dostawy seryjnych Surionów w wersji ewakuacji medycznej dla sił zbrojnych Republiki Korei rozpoczną się w 2018 (Zakończenie prób morskiego Suriona, 2015-12-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.