Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EnforceTac 2016: Kahles dla Bundeswhery

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 02 marca 2016

Na stoisku Kahles zaprezentowano lunetę K16i 1-6x24, która wygrała w przetargu Bundeswehry na optykę dla 7,62-mm karabinu wyborowego G28 Patrol/G28E.

Kahles K16i to celownik umożliwiający prowadzenie celnego ognia na krótkich i średnich dystansach, wybrany przez Bundeswehrę do karabinu wyborowego G28 Patrol. W tym modelu wprowadzono najnowszy typ bębnów korekcyjnych / Zdjęcie: Jakub Link-Lenczowski

Kahles K16i wyróżnia się zwartą budową i bardzo dobrymi parametrami optycznymi. Zakres powiększeń od 1-6x przy średnicy obiektywu 24 mm pozwala na skuteczne prowadzenie ognia na bliskich i średnich dystansach. Austriacki celownik charakteryzuje duża głębia ostrości i brak błędu paralaksy przy powiększeniu 1x. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdza się przy typowych zastosowaniach patrolowych, gdy strzelec wyborowy jest zmuszony prowadzić ogień na nietypowych dystansach często nie mając czasu na dokonanie korekty nastaw.

K16i w wersji dla Bundeswehry dla karabinu G28 Patrol/G28E (EnforceTac 2014: Nowości H&K, 2014-03-06; Samopowtarzalne kbw na Milipolu, 2011-10-20) pokryta została, charakterystycznym dla niemieckich sił zbrojnych, piaskowym kolorem RAL 8000. Ma najnowszy typ bębna korekcyjnego elewacji. Uwagę zwraca pierścień z nastawami dostosowanymi do konkretnego kalibru (7,62 mm x 51) i nowy typ zakrywek wprowadzony przez Kahlesa w 2015. Dostępne siatki to SM1, SI1 i G4B, wszystkie w drugim planie optycznym, pozwalające na szybkie zlokalizowanie celu. Podświetlenie, zwłaszcza przy powiększeniu 1x, umożliwia skuteczne prowadzenie ognia na najkrótszych dystansach. Luneta ma szerokie pole widzenia: 42,3 m na 100 m przy powiększeniu 1x i 6,7 m przy powiększeniu 6x.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.