Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCGC Donald H. Horsley w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 maja 2016

Straż Wybrzeża USA przyjęła do służby kolejny okręt patrolowy typu Sentinel. Jednostka będzie stacjonować na Portoryko.

Okręty patrolowe typu Sentinel mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Okręty wyposażone są m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm. Oparto je na projekcie Stan Patrol 4708 holenderskiej grupy stoczniowej Damen / Zdjęcie: USCG

Przed kilkoma dniami w San Juan na Portoryko odbyła się ceremonia przyjęcia do służby okręty patrolowego USCGC Donald H. Horsley (WPC 1117), typu Sentinel. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od marca, kiedy Straż Wybrzeża USA (USCG) oficjalnie odebrała jednostkę od producenta, Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie (USCG odebrała kolejnego Sentinela, 2016-03-11). W ostatnich tygodniach patrolowiec przeszedł serię testów morskich, zorganizowanych w Zatoce Meksykańskiej. Były one okazją do podsumowania programu szkolenia i zgrywania załogi okrętu.

USCGC Donald H. Horsley jest jednym z 6 okrętów patrolowych typu Sentinel, które będą stacjonować na Portoryko. W marcu na Karaibach odbyła się ceremonia przyjęcia do służby innego z patrolowców, USCG Winslow Griesser (WPC 1116, USCG Winslow Griesser w linii, 2016-03-14). Na miejscu służbę pełnią też: USCGC Richard Dixon (WPC 1113), USCGC Heriberto Hernandez (WPC 1114) i USCGC Joseph Napier (WPC 1115, USCGC Joseph Napier w linii, 2016-02-04). W przyszłości dołączy do nich USCGC Joseph Tezanos (WPC 1118).

Ogółem USCG odbierze 58 okrętów patrolowych typu Sentinel. W ramach pierwszego etapu programu Fast Reponse Cutter (FRC) Straż Wybrzeża USA zamówiła 32 jednostki. Dotąd odebrano 17 z nich. Na początku maja USCG zleciła Bollinger Shipyards przygotowania do produkcji 2. transzy, która ma liczyć 26 okrętów (USCG zamawia kolejne Sentinele, 2016-05-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.