Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wodowanie pierwszego patrolowca Sri Lanki

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 czerwca 2016

W Indiach zwodowano pierwszy pełnomorski okręt patrolowy przeznaczony dla marynarki wojennej Sri Lanki.

Pierwszy 105-metrowy pełnomorski okręt patrolowy budowany dla Sri Lanki przez indyjską stocznię GSL / Zdjęcie: MO Sri Lanki

W Goa na zachodzie Indii odbyła się ceremonia wodowania pełnomorskiego okrętu patrolowego SLNS Sayurala (P623). Jednostka budowana jest w stoczni Goa Shipyard Ltd. (GSL). Patrolowiec będzie eksploatowany przez marynarkę wojenną Sri Lanki. Ma trafić do odbiorcy latem 2017 (Indyjskie patrolowce dla Sri Lanki, 2013-09-06).

SLNS Sayurala jest pierwszym z serii 2 pełnomorskich okrętów patrolowych, budowanych dla Sri Lanki przez GSL. Jednostki mają służyć do ochrony wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej kraju. Nowe jednostki będą też używane do ochrony cywilnych statków idących wodami Oceanu Indyjskiego. Ich budowa częściowo finansowana jest z kredytu, udzielonego Kolombo przez władze Indii.

Nowe okręty patrolowe Sri Lanki będą miały 105 m długości i 13,6 m szerokości. Mają wypierać 2350 t i rozwijać 24 w. Zasięg obliczany jest na ok. 8300 km. Załogę stanowić będzie 118 oficerów i marynarzy. Jednostki zostaną wyposażone m.in. w 76-mm armaty morskie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.