Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Loty do Seulu już w sprzedaży

Lotnictwo cywilne, 23 czerwca 2016

Jesienią PLL LOT rozpoczną rejsy z Warszawy do Seulu. Obsługiwać je będą samoloty Boeing 787-8 Dreamliner.

Połączenia Warszawa-Seul będą wykonywane w poniedziałki, środy i soboty. Obsługiwać je będą Dreamlinery 787-8 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Pierwszy Dreamliner LOT-u wystartuje z Lotniska Chopina w rejs do Seulu 17 października. Bilety na nowe połączenie są już w sprzedaży. Dla naszego narodowego przewoźnika jest to trzecie połączenie do Azji, oprócz Tokio i Pekinu i szósty kierunek dalekiego zasięgu (Nowe kierunki PLL LOT, 2016-04-01). 

Seul jest jednym z najważniejszych i najszybciej rozwijających się ośrodków biznesowych w Azji i kolebką wielu gigantycznych, znanych na całym świecie koncernów, które od wielu lat chętnie inwestują w Polsce. Dla Republiki Korei Polska jest głównym rynkiem inwestycyjnym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i piątym w całej Europie. Z kolei dla Polski Republika Korei jest drugim partnerem gospodarczym w Azji pod względem wymiany handlowej.

LOT jest pierwszym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej, który połączy Republikę Korei z tak dużą liczbą polskich i europejskich miast. Jednym z największych atutów bezpośredniego połączenia do Seulu jest maksymalnie krótki czas podróży nie tylko z Polski, ale także z innych krajów tego regionu. Z Warszawy rejs będzie trwał tylko nieco ponad 10 h. Dzięki dogodnemu rozkładowi LOT umożliwia podróż również z takich miast jak Wrocław, Sztokholm czy Kopenhaga z jedną, krótką i komfortową przesiadką, która wynosi nie więcej niż kilkadziesiąt minut.

Uruchomienie bezpośrednich rejsów zawsze wyzwala potencjał w sektorze turystycznym. Jesteśmy pewni, że teraz wielu Polaków zdecyduje się odwiedzić Republikę Korei, choć wcześniej nie miało takich planów. Bardzo do tego zachęcam, bo nie bez powodu Seul nazywany jest miastem, które nigdy nie zasypia, a sami Koreańczycy –  Włochami Azji! – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu LOT-u.

Rocznie na trasie Polska – Republika Korei podróżuje około 30 tys. osób, a z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej ponad 350 tys. Prognozy mówią o co najmniej 8% procentowym wzroście w kolejnym roku. Specjalnie z myślą o pasażerach podróżujących na tej trasie LOT wprowadzi dedykowane dla tej trasy dania do menu, w systemie rozrywki pokładowej pojawią się koreańskie filmy, a cały system rozrywki pokładowej będzie dostępny w koreańskiej wersji językowej. Na pokładzie zawsze będzie znajdowała się osoba z personelu pokładowego mówiąca po koreańsku.

Rejsy między Warszawą a Seulem będą realizowane od 17 października w każdy poniedziałek, środę i sobotę. Obsługiwać je będzie samolot Boeing 787-8 Dreamliner w konfiguracji trzyklasowej. Od 17 października start z Warszawy obywać się będzie o 14:40, a lądowanie w Seulu – o 08:15 czasu lokalnego. Lot powrotny wystartuje z Korei o 10:05. Przylot do Polski zaplanowano o 15:50. Z kolei od 31 października samoloty z Warszawy do Seulu polecą o 14:40 i wylądują o 09:20. Natomiast rejs ze stolicy Republiki Korei rozpocznie się o 10:50 i zakończy w Polsce o 15:25.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.