Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe trasy Wizz Air z Katowic i Warszawy

Lotnictwo cywilne, 27 czerwca 2015

Linia Wizz Air zapowiedziała uruchomienie nowej trasy z Warszawy do Birmingham i wykonała pierwsze rejsy na trasach z Katowic do Larnaki, Bolonii i Bristolu.

Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły, że 14 września rozpoczną loty z Warszawy do Birmingham. Rejsy na tej trasie mają się odbywać się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki / Zdjęcie: Marcin Sigmund

We czwartek węgierski przewoźnik niskokosztowy ogłosił uruchomienie bezpośrednich lotów z Lotniska Chopina w Warszawie do Birmingham. Połączenie zostanie zainaugurowane 14 września. Loty na tej trasie będą się odbywać dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki.

Dzień wcześniej samolot w barwach Wizz Air wykonał pierwszy rejs z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice do Larnaki na Cyprze. W sezonie wakacyjnym trasa ta będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. Loty do tej destynacji zostaną utrzymane także w zimie, ale wtedy będą wykonywane tylko raz w tygodniu – w niedziele. 26 czerwca Wizz Air wykonał inauguracyjne rejsy z Katowic do Bolonii i Bristolu. Loty do Bolonii będą wykonywane w dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki, a do Bristolu trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. O dużym zainteresowaniu nowymi połączeniami do Włoch i Wielkiej Brytanii świadczy wypełnienie 180-miejscowych Airbusów A320. W pierwszym locie do Bolonii na pokładzie było 179 pasażerów, a do Bristolu – 169.

Linie Wizz Air są największym przewoźnikiem regularnym na pyrzowickim lotnisku, na którym bazuje 5 jego Airbusów A320. W tegorocznym sezonie letnim linia obsługuje z Katowic 26 tras do 13 krajów. Przewoźnik zakłada, że w tym roku z jego usług skorzysta połowa z 3 mln podróżnych, jacy według prognoz mają być odprawieni w tym okresie na pyrzowickim lotnisku (Nowy terminal w Katowicach , 2015-06-19).

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach jest jednym z największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2014 zostało na nim odprawionych prawie 2,7 mln podróżnych. W tym roku z pyrzowickiego portu lotniczego wykonywane są loty na 95 trasach regularnych i czarterowych. Z Lotniska Chopina w Warszawie Wizz Air oferuje loty do 34 destynacji w 18 państwach (Paris Air Show 2015: Wizz Air zamawia A321neo , 2015-06-18).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.