Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Warszawa powitała Transavię

Lotnictwo cywilne, 03 lipca 2015

Dziś linie Transavia zainaugurowały połączenie pomiędzy Paryżem i Warszawą.

Połączenie pomiędzy Lotniskiem Chopina i Paryżem-Orly będzie obsługiwane przez Transavię 3 razy w tygodniu

Dzisiaj na warszawskim Lotnisku Chopina po raz pierwszy wylądował Boeing 737-800 w barwach niskokosztowych linii Transavia. W ten sposób zainaugurowano połączenie pomiędzy stolicami Polski i Francji. Połączenie będzie obsługiwane 3 razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki. Samolot, mieszczący 189 pasażerów w konfiguracji jednoklasowej, ma startować z portu lotniczego Paryż-Orly o 06:20 i lądować w Warszawie o 8:45. Rejs powrotny wyruszy o 9:30 i wyląduje w Paryżu o 11:55.

Połączenie będzie początkowo obsługiwane tylko w sezonie letnim do 30 października. Jak poinformował Hervé Kozar, dyrektor handlowy linii Transavia, przewoźnik planuje powrócić do Warszawy w kwietniu 2016. Transavia zaoferuje polskim podróżnym 20 tys. miejsc. Analitycy przewoźnika zakładają, że samoloty operujące do / z Polski będą wypełnione w 80-90%.

Pierwszy Boeing 737-800 w barwach Transavii został powitany w Warszawie tradycyjnym salutem wodnym

– W pierwszym roku nie zakładamy jeszcze zysku [z połączenia Warszawa-Paryż]. Na razie chcemy wyrobić sobie pozycję na polskim rynku – stwierdził Hervé Kozar. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z otwarcia nowego rejsowego połączenia z Warszawy do Paryża-Orly, które będzie dostępne 3 razy w tygodniu. […]  Myślimy o dalszym rozwoju w Polsce. Bardzo wierzymy w potencjał tego kierunku i chcielibyśmy go rozwijać w przyszłości – dodał dyrektor Kozar.

– Pojawienie się zupełnie nowego przewoźnika, który po raz pierwszy rozpoczyna operowanie na Lotnisku Chopina jest dla nas ważnym wydarzeniem. Zwłaszcza, że ten nowy przewoźnik uruchamia bezpośrednie połączenie na lotnisko Paryż-Orly, którego dotychczas nie mieliśmy w siatce połączeń Lotniska Chopina (Nowe trasy Wizz Air z Katowic i Warszawy, 2015-06-27, Plany rozwoju PLL LOT, 2015-06-23). Poszerzanie oferty dogodnych połączeń z/do Warszawy i przybliżanie naszego miasta do świata to nasz strategiczny cel, nad którym codziennie pracujemy. Cieszymy się, że linia lotnicza Transavia nas w tym wspiera i życzymy jej doskonałych wyników i dalszego rozwoju – dodał Radosław Gos, dyrektor biura handlowego Lotniska Chopina.

Symbolicznego otwarcia połączenia dokonali Radosław Gos, dyrektor biura handlowego Lotniska Chopina (z lewej) i Hervé Kozar, dyrektor handlowy linii Transavia, w asyście załogi samolotu / Zdjęcia: Bartosz Głowacki

Transavia, należąca do grupy Air France-KLM, oferuje loty rejsowe i charterowe do ponad 110 miast, głównie w Europie i Afryce Północnej. Linia została założona w 1965. Rocznie z usług linii Transavia korzysta 10 mln podróżnych. Przewoźnik ma flotę złożoną z Boeingów 737-700/-800 (Transavia dokupuje Boeingi 737-800, 2015-02-13). W Holandii realizuje loty z Amsterdamu, Rotterdamu, Hagi, Eindhoven i Groningen, natomiast z Francji lata z Paryża-Orly, Nantes, Lyonu i Strasbourga. W ub. r. towarzystwo uruchomiło 20 nowych tras, a w roku bieżącym – 12.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.