Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na kolejne Excalibury

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 lipca 2016

Raytheon dostarczy kolejną partię 155-mm pocisków precyzyjnych rodziny Excalibur.

Amerykański Raytheon dostarczy niewymienionemu z nazwy klientowi kolejną partię 155-mm pocisków precyzyjnych rodziny Excalibur / Zdjęcie: Raytheon

Departament Obrony USA zlecił Raytheonowi produkcję kolejnej partii 155-mm pocisków precyzyjnych rodziny Excalibur. Wartość kontraktu wynosi 7,8 mln USD (31,1 mln zł). Produkcja uzbrojenia będzie prowadzona na terenie USA, a także w Anglii i Szwecji. Dostawy zakończą się w czerwcu 2017.

Według agencji United Press International uzbrojenie zamówiono w ramach wykorzystania opcji jednego z realizowanych już kontraktów (Zamówienie na kolejne Excalibury, 2016-02-24). Dostawy 155-mm amunicji artyleryjskiej odbędą się na zasadach określonych w rządowym programie Foreign Military Sales. Pośrednikiem w dostawach będzie US Army.

Anonsowane przed kilkoma dniami zlecenie najprawdopodobniej dotyczy dostawy pocisków w odmianie M982A1 Excalibur Ib. Ich produkcję seryjną zainicjowano w 2014 (Zwiększenie produkcji Excaliburów IB, 2014-06-30). Obecnie Raytheon prowadzi prace nad nową odmianą pocisku, wyposażoną w półaktywny układ naprowadzania laserowego – Excalibur S (Pierwsze próby Excalibura S, 2014-06-16). Modyfikacja pozwoli na niszczenie celów ruchomych lub takich, które zmieniły swoje położenie po odpaleniu pocisku, a także w sytuacji zakłócania lub braku sygnału GPS.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.