Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Systemy dowodzenia dla kutrów typu Sentinel

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 lipca 2016

L-3 Communications dostarczy zintegrowane systemy dowodzenia dla nowych kutrów patrolowych typu Sentinel.

Druga transza amerykańskich kutrów patrolowych typu Sentinel zostanie wyposażona w zintegrowane systemy dowodzenia i obrazowania pola walki, wyprodukowane przez L-3 Communications / Zdjęcie: USCG

Bollinger Shipyards z Lockport w Luizjanie zleciło L-3 Communications produkcję i dostawę różnorodnych zintegrowanych systemów wsparcia dowodzenia oraz zobrazowania pola walki (C4ISR). Umowę zawarto na 9 lat. Jej wartość oblicza się na ok. 160 mln USD (634 mln zł).

Kontrakt obejmuje dostawę i montaż m.in. mostków dowodzenia zintegrowanych z urządzeniami obserwacji i analizy otoczenia, stacji łączności i modułów nawigacji satelitarnej. Producent przeprowadzi też szkolenie dla załóg okrętów. Kursy będą prowadzone w Camden w stanie New Jersey.

Systemy C4ISR będą montowane na 26 kutrach patrolowych typu Sentinel, które zostaną nabyte przez Straż Wybrzeża USA (USCG) w ramach 2. etapu programu FRC (Fast Response Cutter, USCG zamawia kolejne Sentinele, 2016-05-09). Patrolowce oparto na projekcie Stan Patrol 4708 holenderskiej grupy stoczniowej Damen.

Okręty mają ok. 47 m długości i ok. 8 m szerokości. Wypierają 353 t. Rozwijają ponad 28 w. Autonomiczność oblicza się na 5 dni. Patrolowce wyposażono m.in. w 25-mm zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także cztery 12,7-mm wkm.

W ramach pierwszego etapu programu FRC Waszyngton zamówił 32 kutry patrolowe. Dotąd producent przekazał 18 jednostek. Większość przyjęto już do służby (USCGC Donald H. Horsley w linii, 2016-05-23). Patrolowce stacjonują w Miami i Key West na Florydzie lub San Juan na Portoryko.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.