Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dublet Cessny na koniec roku

Lotnictwo cywilne, 27 grudnia 2013

Przedsiębiorstwo Cessna Aircraft uzyskało Certyfikaty Typu FAA dla dwóch nowych biznesjetów - Citation M2 i Citation Sovereign +.

Citation M2

Producent poinformował o tym fakcie, jednocześnie przekazując użytkownikom pierwsze seryjne samoloty. Uroczystości odbyły się 23 grudnia, na lotnisku w Wichita, w stanie Kansas.

Pierwszy seryjny Citation M2, którego cena katalogowa wynosi 4,395 mln USD (13,4 mln PLN), trafił do rąk Stuarta Woodsa. Co ciekawe, wcześniej był on posiadaczem nieco mniejszego Citation Mustang. Jak stwierdził Brad Thress, kierujący działem samolotów biznesowych, wielu przyszłych właścicieli tego typu eksploatuje obecnie turbośmigłowe Cessny.

Oblot prototypu M2 odbył się w marcu 2012, natomiast pierwszy samolot seryjny wzbił się w powietrze w sierpniu br.(Oblot seryjnej Cessny Citation M2, 2013-08-28). Proces dopracowania konstrukcji i związany z uzyskaniem Certyfikatu Typu FAA (Federalnej Agencji Lotnictwa) trwał ponad 150 tys. h. W próbach wzięły udział 2 samoloty, które wykonały łącznie ponad 1000 lotów.

Citation Sovereign + / Zdjęcia: Cessna Aircraft

Model Sovereign został wprowadzony do eksploatacji w 2004. Na całym świecie jest użytkowanych 349 samolotów tego typu, które wylatały łącznie ponad 802 tys. h. Pierwszy seryjny Citation Sovereign + został zaprezentowany w marcu br. (Zmodernizowana Cessna Citation Sovereign, 2013-03-06), a w powietrze wzbił się kilka tygodni później, w kwietniu.

Citation Sovereign + oferowany jest użytkownikom razem z unikatowym programem Sovereign Shield, który obejmuje wszystkie czynności planowej obsługi technicznej i koszty części zamiennych przez 5 lat lub 1500 h lotu. Cena samolotu to 17,895 mln USD (54,3 mln PLN).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.