Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Operacja lotnicze z pokładu BRP Andres Bonifacio

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 sierpnia 2016

Załoga fregaty rakietowej BRP Andres Bonifacio rozpoczęła ćwiczenia operacji lotniczych z pokładu okrętu.

Na zachodnim wybrzeżu USA trwa szkolenie załogi fregaty rakietowej BRP Andres Bonifacio, typu Gregorio del Pilar / Zdjęcie: USCG

Nieopodal Kalifornii prowadzone są ćwiczenia operacji lotniczych z pokładu filipińskiej fregaty rakietowej BRP Andres Bonifacio, typu Gregorio del Pilar (PF 17, ex-amerykańskiego patrolowca USCGC Boutwell (WHEC 719), typu Hamilton). Szkolenie odbywa się przy udziale lotnictwa i jednostek morskich US Coast Guard (Straży Wybrzeża USA).

Szkolenie załogi okrętu potrwa do października. Wówczas BRP Andres Bonifacio opuści USA i wyruszy w podróż do kraju. Okręt spodziewany jest w Manili w listopadzie. Na miejscu dołączy do 2 innych jednostek typu Gregorio del Pilar: BRP Gregorio del Pilar (PF 15) i BRP Ramon Alcaraz (PF 16).

Hukbong Dagat ng Pilipinas (marynarka wojenna Filipin) odebrała BRP Andres Bonifacio w lipcu, podczas ceremonii zorganizowanej w bazie USCG w kalifornijskim Alameda (USCGC Boutwell przekazany, 2016-07-22). Waszyngton przekazał okręt Filipinom w ramach rządowego programu Excess Defense Articles. Oznacza to, że Manila otrzymała jednostkę za darmo. Filipińczycy muszą jednak przeznaczyć ok. 16 mln USD (63 mln zł) na jej modernizację, w tym zamontowanie nowego wyposażenia pokładowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.