Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odbiór BRP Gregorio Velasquez

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 15 czerwca 2016

Marynarka wojenna Filipin odebrała nowy statek badawczy BRP Gregorio Velasquez.

Nowy filipiński statek badawczy BRP Gregorio Velasquez wchodzi do portu morskiego w Manili. Jednostka dotarła do stolicy Filipin po ponad miesiącu podróży z San Diego w Kalifornii / Zdjęcie: MO Filipin

Przed kilkoma dniami w Manili odbyła się uroczystość powitania nowego statku badawczego BRP Gregorio Velasquez (AGR 702, ex-amerykańskiego R/V Melville, BRP Gregorio Velasquez w drodze do Filipin, 2016-05-13). Gościem honorowym uroczystości był Sekretarz Obrony Filipin, Voltaire Gazmin.

BRP Gregorio Velasquez oficjalnie przyjęto do służby pod koniec kwietnia, podczas ceremonii zorganizowanej na terenie Naval Base San Diego w Kalifornii (Nowy filipiński okręt badawczy, 2016-04-29). Nowy statek badawczy Hukbong Dagat ng Pilipinas (marynarki wojennej Filipin) był w przeszłości eksploatowany przez US Navy i współpracujące z nią instytucje badawcze. Jednostka znajdowała się w linii od końca lat 1960.

Pod filipińską banderą statek będzie służył przede wszystkim do prowadzenia badań geologicznych dna morskiego. Pozwolą one Filipinom na zebranie dowodów niezbędnych do poparcia własnych roszczeń terytorialnych wysuwanych względem akwenów Morza Południowochińskiego (ChRL tłumaczy się z prowokacji, 2016-04-19).

Plany przekazania BRP Gregorio Velasquez Filipinom po raz pierwszy ujawniono jesienią 2015 (Kolejne amerykańskie okręty dla Filipin , 2015-11-18). Prezydent Barack Obama zapowiedział wówczas przekazanie azjatyckiemu sojusznikowi 2 jednostek, w tym również okrętu patrolowego USCGC Boutwell (WHEC 719), typu Hamilton. W marcu patrolowiec wycofano ze służby w Straży Wybrzeża USA (USCG, USCGC Boutwell wycofany z linii, 2016-03-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.